До Верховної Ради Криму пройшло вісім партій та блоків
Виборча комісія Криму, нарешті, майже через три тижні, підбила підсумки виборів в автономії. Підрахунок голосів було затримано через те, що тривалий час не було кворуму в Сімферопольській міській виборчій комісії, яка, як повідомлялося раніше, спочатку провалила вибори міського голови Сімферополя, визнані недійсними, а потім ніяк не могла підрахувати бюлетені. Пізно увечері у вівторок Сімферопольський виборчком, нарешті, зміг відзвітувати перед республіканською комісією, і вона отримала можливість підбити підсумки виборів по Криму. Згідно з її офіційними даними, поширеними інформаційними агентствами, до Верховної Ради АРК пройшло вісім політичних партій та блоків. До Верховної Ради пройшли: Партія регіонів — 32,55%, або 324750 голосів; Союз — 7,63%, або 76143 голоси; Блок Куніцина — 7,56% (75391 голос); КПУ — 6,55% (65357 голосів); Кримське відділення Народного руху України — 6,26% (62416); Блок Юлії Тимошенко — 6,03% (60187); Блок Наталії Вітренко — 4,97% (49541); «Опозиційний блок Не ТаК!» — 3,09% (30839 голосів). Таким чином, у Верховній Раді АРК Партія регіонів отримала 44 мандати, Союз — 10, Блок Куніцина — 10, РУХ — 8, Блок Вітренко — 7, КПУ — 9, БЮТ — 8 і «Не ТаК!» — 4 мандати. Всього на виборах депутатів ВР АРК проголосували 997575 кримчан. Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Салютам заважає... корупція
У Броварах на базі відпочинку «Зазим’є» пройшов V Всеукраїнський з’їзд виготовлювачів, реалізаторів і демонстраторів піротехніки. Представники всіх найбільших піротехнічних фірм України з’їхалися до столиці для того, щоб обговорити нагальні технічні і юридичні проблеми, обмінятися досвідом і ознайомити колег iз останніми технічними новинками, визначити спільні плани на майбутнє, повідомляє fotolenta.com. Однією з найбільш важливих своїх проблем піротехніки називають протидію корумпованим чиновникам і опрацювання пропозицій щодо зміни вітчизняного законодавства. У роботі з’їзду також узяли участь представники уряду України. Увечері всі охочі змогли побачити яскраве піротехнічне шоу, в якому було показано в дії новинки піротехніки, виготовлені вітчизняними і зарубіжними виробниками.
Єлизавета II почала відзначати день народження
Королева Англії Єлизавета II розпочала вчора святкування свого 80-річчя обідом із тими, кому виповниться 80 років в один день із нею — у п’ятницю. На обід, який відбудеться в Букінгемському палаці, запрошені 99 осіб, яким дозволено прийти з одним гостем. Учасників урочистого заходу на початку року визначав жереб. Свої заявки вони подавали через місцевих лордів-намісників — номінальних голів судової та виконавчої влади в графствах. Королева та її гості народилися 21 квітня 1926 року. Іменинників розсадять за 20 столів, і деякі з ювілярів сидітимуть за одним столом із королевою та її чоловіком. У п’ятницю — безпосередньо в день народження — Єлизавета II перебуватиме у Віндзорі, де принц Чарльз влаштує з цієї нагоди сімейну вечерю. Офіційне святкування дня народження королеви заплановане на 17 червня, коли відбудеться винесення прапору перед строєм.
Буш не виключає удару по Ірану
Президент США Джордж Буш заявив, що на сьогодні розглядають усі можливі шляхи для того, щоб не допустити створення Іраном ядерної зброї, у тому числі й воєнна операція. Однак Буш наголосив, що США усе ж таки прагнуть вирішити проблему шляхом переговорів. Буш зробив цю заяву після того, як президент Ірану Махмуд Ахмадинеджад виступив із промовою, у якій пообіцяв «відрубати руку агресору», якщо його країна зазнає нападу. Джордж Буш закликав країни, які «усвідомлюють загрозу отримання Іраном ядерної зброї», діяти спільно. Тим часом, переговори про іранський атом у Москві, у яких брали участь представники п’яти країн-постійних членів Ради Безпеки ООН (Велика Британія, Китай, Росія, США та Франція), а також Німеччина, закінчилися без суттєвих результатів. На переговорах, які відбувалися за зачиненими дверима, США виступили за санкції проти Ірану, але Росія та Китай відхилили цю пропозицію.
Поновився суд над Хусейном
Слухання в рамках процесу у справі усуненого від влади іракського президента Саддама Хусейна продовжилися вчора в Багдаді. Нинішнє засідання відбувається в присутності С. Хусейна та семи його найближчих прибічників, яких обвинувачують у розправі над жителями шиїтського села Дуджаїль, де в 1980 році було організовано невдалий замах на колишнього президента країни. У ході засідання експерти підтвердили автентичність підписів обвинувачених під документами, що стосуються вбивства 148 жителів села Дуджаїль. Раніше ці документи були пред’явлені суддям як докази, що свідчать про причетність колишнього іракського керівника та його оточення до розправи над десятками іракських шиїтів. На попередньому засіданні екс-президент відкинув автентичність цих документів, заявивши, що вони фальсифіковані. Він зажадав дослідження підписів на них міжнародними експертами. Суд над вісьмома обвинуваченими розпочався 19 жовтня минулого року.
Німеччина відкриє архів Голокосту
Влада Німеччини вирішила відкрити дослідникам й історикам один із найбільших у світі архівів особистих документів 17,5 млн. жертв нацизму в період Другої світової війни, оголосила у Вашингтоні міністр юстиції ФРН Брігітте Ципріс. Доступ до цього архіву, згідно з Боннськими угодами від 1955 року, був закритий на 60 років, але тепер це рішення буде переглянуте, наголосила вона після зустрічі з директором Вашингтонського музею Голокосту Сарою Блумфілд. Архів складається з різних документів, що їх педантично складали та збирали нацисти в концентраційних таборах, а також у місцях примусових робіт полонених і депортованих людей. У цьому фонді містяться також післявоєнні документи союзної влади про численних біженців. Досі допуск до архіву мала переважно міжнародна комісія Міжнародного комітету Червоного Хреста для надання допомоги людям у пошуках їхніх зниклих під час війни родичів. Водночас влада Німеччини не допускала дослідників до документів архіву, посилаючись на те, що вони містять «вельми чутливу інформацію особистого плану».
Гейтс допоможе лідеру КНР освоїти Windows
Голова компанії Microsoft Білл Гейтс запропонував голові КНР Ху Цзиньтао свою особисту допомогу в роботі з операційною системою Windows. Голова признався, що щодня користується програмами корпорації Гейтса: «Я маю справу з операційною системою, зробленою Microsoft, щодня», після чого голова Microsoft заявив: «Якщо вам колись знадобиться порада про те, як користуватися Windows, я буду радий допомогти». Свій візит до США Ху Цзиньтао почав із відвідування компанії Microsoft, яка дуже стурбована обсягами піратства в КНР. Це питання буде одним із найважливіших на економічному порядку денному візиту Ху Цзиньтао до США. Також це питання обговорюватимуть 20 квітня на переговорах із Джорджем Бушем.