Більше їздимо, більше літаємо
За перший квартал 2006 року пасажирським транспортом перевезено 1 млрд. пасажирів, виконано роботу в обсязі 24,5 млрд. км, що відповідно на 1,3% і на 5,6% більше порівняно з січнем — березнем 2005 року, повідомляє ForUm із посиланням на дані Державного комітету статистики України. Перевезення пасажирів автотранспортом фізичних осіб-підприємців зросло на 1,7%. За даними Держкомстату, перевезення пасажирів морським транспортом за 1-й квартал 2006 року зросли на 6,8% порівняно з січнем — березнем 2005 року. При цьому підприємства м. Севастополя, які виконують 95,5% загальних обсягів морських перевезень пасажирів, збільшили кiлькiсть перевезень на 7%. Закордонні морські перевезення пасажирів виросли на 1,6%. Майже всі закордонні перевезення пасажирів виконують підприємства Автономної Республіки Крим, що збільшили перевезення пасажирів за три місяці 2006 року на 0,9%. Авіаційним транспортом за три місяці 2006 р. перевезені 0,8 млн. пасажирів, що на 8,7% перевищує показники січня — березня 2005 р.
Дізнайтесь про стан води... по телефону
Розпочала діяльність програма «Екотелефон». Відтепер, набравши номер 8-044-279-55-14, будь-який житель України матиме можливість поставити свої екологічні питання. Співробітники ВЕГО «МАМА-86» уже встигли охрестити «Екотелефон» своєрідним «індикатором екологічних проблем міста». Як повідомляє координатор програми Олена ЗУБКО, згідно з базою даних «Екотелефону», найбільш запитувана інформація — про стан довкілля, якість води, особливо питної, методи її очищення та доочищення, екологічні аспекти та про альтернативи продуктам харчування, інформація щодо БАДів (біологічно-активних добавок), безпеки продуктів харчування та промислових товарів, захисту екологічних прав громадян, тощо. «Екотелефон» відповідає також на листи як традиційні, так й електронні. База даних «Екотелефону», яка впродовж років поповнюється завдяки експертним консультаціям та напрацьованому досвіду організації у власних проектах, дозволяє отримати відповіді на поставлені питання. Якщо запит не потребує додаткової консультації фахівців-експертів, то відповідь надається відразу, якщо ж потрібна порада науковця, то існує налагоджений зв’язок з експертами в різних науково-дослідних інститутах різноманітного профілю. Людина лишає свій контактний телефон, а коли відповідь на запитання готова, їй телефонують. Підготувала Леся ШАПОВАЛ, «День».
Небезпека пташиного грипу не минула?
Серйозне занепокоєння, викликане можливістю спалаху пташиного грипу, охопило сьогодні Слов’янський район Донецької області, де розташована досить велика кількість фермерських господарств і агрофірм. Уже зараз ветеринарні служби Слов’янська констатують значне погіршення епізоотичної ситуації на цій території, у зв’язку з чим там активно проводяться заходи для запобігання можливій епідемії. Як стало відомо, під час наради надзвичайної протиепізоотичної комісії у Слов’янську, вже сьогодні в усьому районі ветеринарна служба розробила єдиний план дій у разі появи на цій території пташиного грипу, а в 7 точках району все готове для встановлення спеціальних карантинних постів, обладнаних усім необхідним. Крім того, поблизу слов’янських птахофабрик і агрофірм сьогодні активно відстрілюють мігруючих птахів і бездомних тварин. Щоправда, як повідомив начальник управління держслужби ветеринарної медицини Донецької області Микола Маслій, ціла низка сільрад і підприємств району, як і раніше, ставляться до проблеми пташиного грипу досить легковажно й досі не замислилися над розробкою упереджувальних заходів. Наприклад, за його словами, особливого завзяття не виявляє ветслужба агрофірми «Шахтар», яка досі не відзвітувала про готовність до вірогідного спалаху пташиного грипу, хоча для неї це на сьогодні загроза № 1, адже в агрофірмі утримують мільйон голів птиці. Враховуючи ці факти, всім недбайливим підприємствам Слов’янська сьогодні дали суворий наказ терміново підготувати дезінфекційні засоби та карантинні приміщення: ветеринари серйозно побоюються, що епідемія пташиного грипу для Слов’янського району вже не за горами, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Закривають тубдиспансер на Луганщині
На Луганщині більше ста хворих з відкритою формою туберкульозу можуть залишитися без медичної допомоги: під загрозою закриття луганський тубдиспансер, що зараз знаходиться в аварійному стані. Без догляду залишаються 110 хворих, передає Інтернет-репортер. Закрити луганський протитуберкульозний диспансер повинні через місяць. Надалі там просто небезпечно залишатися: приміщення знаходиться в аварійному стані. А там проходять курс лікування хворі з відкритою формою туберкульозу (так звані БК-ПЛЮС, тобто ті, хто несе серйозну загрозу для інших). Сто десять пацієнтів повинні розподілити в інші лікувальні установи. Луганський протитуберкульозний диспансер розташований у колишній панській садибі в місті Олександрівськ. Приміщення, де лежать хворі, побудоване в 1772 році. Коштовне, як пам’ятка архітектури, воно зовсім не придатне як лікувальна установа. До 15 травня диспансер повинен бути закритий. У постанові головного санітарного лікаря перелік порушень санітарно- технічних норм займає півсторінки. У стаціонарі зруйнована покрівля, обвалюються стіни, необхiдно змінити дверні й віконні блоки. Капітального ремонту вимагають і харчовий блок, і пральня, і дезкамери, а також лабораторії і рентгенкабінет. Має потребу в ремонті й поліклініка.
Паливо для легковиків вироблятимуть на Харківщині
Як заявив голова Красноградської райадміністрації Антон Геращенко, вже цього року на території Крестищенського газового родовища в Красноградському районі (Харківська область) розпочнеться будівництво заводу з виробництва пропанбутану — палива для легковиків. Очікується, що продуктивність заводу становитиме до 55 тисяч тонн палива на рік. Наразі в цьому районі видобувається 8% українського блакитного палива, і, на думку Геращенка, газ, який використовується побутовими споживачами або залишається в трубах як рідка субстанція, незабаром перероблятиме новозбудований завод. Робота нового підприємства дозволить значно економити газ. Глава району також заявив, що зараз на Кобзевському родовищі будують установку для комплексної переробки природного газу, а в районі бурять 4 додаткові газові свердловини, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Шахраї на Донеччині грабують пенсіонерів
У Красноармійську Донецької області шахраї під виглядом співробітників добродійних фондів безсоромно грабують пенсіонерів. Зовсім недавно, наприклад, жертвою зловмисників стала 70-річна місцева жителька, яка враз втратила всі свої заощадження та щойно отриману пенсію, повідомляє Центр зі зв’язків із громадськістю УМВС України в Донецькій області.
За його інформацією, грабежем пенсіонерів займалися дві 30- річні жінки, які відрекомендовувалися старикам співробітницями деякого добродійного товариства й обіцяли їм солідну гуманітарну допомогу. Хід грабежу завжди був стандартним: злочинниці приходили до потенційних жертв додому і розповідали, що спеціальним указом Президента України всім пенсіонерам безплатно надають продукти харчування — так би мовити, «сухий пайок». Потім одна шахрайка писала список цих продуктів і розписувала обдуреним старикам усі принади їх отримання, а друга тим часом ненав’язливо розпитувала жертву про гроші — де зберігаються, скільки заощаджень.
Наприклад, в останньому випадку з 70-річною бабусею злочинниці з’ясували, що пенсіонерка буквально щойно отримала пенсію і ще не встигла її витратити. При цьому шахрайки попросили «про всяк випадок» показати гроші, пояснивши це тим, що незабаром у Красноармійську проводитимуть обмін старих стогривневих купюр на купюри нового зразка і вони хочуть з’ясувати, скільки пенсіонерка має таких «застарілих соток».
Після відповідного «опрацювання» довірливих пенсіонерів одна з шахрайок, як правило, під якимсь приводом відлучалася (наприклад, казала, що їй треба у ванну кімнату) та починала збирати в квартирі все, що лише могло трапитися їй під руку. «Почистивши» таким чином квартиру, зловмисниці швидко закінчували розмову та виводили жертву на вулицю — нібито для того, щоб показати, де стоятиме машина з гуманітарною допомогою. А коли зраділий пенсіонер повертався додому, ні грошей, ні якихось інших своїх цінностей він там уже не знаходив. При цьому шахрайки завжди піклувалися й про свою безпеку, заздалегідь обрізавши стареньким телефонний дріт, щоб ті не могли одразу викликати міліцію.
На сьогодні в місті триває активний пошук злочинниць, які не цураються грабежу стариків, а поки що правоохоронці активно інформують пенсіонерів про ці факти та просять їх за жодних обставин не пускати в оселю чужих людей, повiдомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».