Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про Чорнобиль з болем i любов’ю

14 квітня, 2006 - 00:00
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

20 років тому на українській землі сталася техногенна і соціально-гуманітарна катастрофа, небачена в історії людства, — аварія на Чорнобильській АЕС. Чорнобиль воістину раз і назавжди розділив наше життя і життя цілого людства на «до» і «після». Неймовірна кількість політичних, фінансових, суто технологічних і, головне, духовних, гуманітарних проблем постала перед Україною. А тим часом, Чорнобиль — і це страшно — здебільшого згадується у «круглі» річниці (10, 15, 20 років), наче перед нами — не катастрофа планетарного масштабу.

Як зробити зону вiдчуження зоною вiдродження? Чи готове суспільство сприйняти правду про Чорнобиль? Як держава і суспільство можуть допомогти переселенцям із Зони? Що таке Чорнобильський синдром? Ці та багато інших гранично складних питань обговорювали гості «Дня»: видатний український поет, постійна учасниця історико-етнографічних експедицій в зоні відчуження ЧАЕС Ліна Костенко, директор Інституту історії України НАН України, академік Валерій Смолій, заступник директора цього інституту, постійний автор «Дня» професор Станіслав Кульчицький, начальник зони відчуження, колишній директор ЧАЕС Сергій Парашин, науковець-історик Наталія Барановська, керівник групи соціологічних досліджень постчорнобильської України Юрій Саєнко.

Докладний звіт про круглий стіл у «Дні», присвячений 20-й річниці Чорнобиля, читайте в одному з найближчих номерів «Дня».

Ігор СЮНДЮКОВ, «День»
Газета: