Аби привернути увагу громадськості до наслідків Чорнобильської аварії й показати сучасний стан зони відчуження, в галереї «ПідWall» Києво-Могилянської академії випускники НаУКМА днями відкрили фотовиставку «Чорнобиль сьогодні: 20 років після аварії».
«Ми знаємо, як там було одразу після аварії. Тепер ми хочемо побачити, що коїться навколо Чорнобиля останніми роками, — говорить ініціатор виставки Олена Гозак. — Життя навколо Чорнобиля продовжується».
I справді — кілька десятків фоторобіт, виконаних і професійними фотографами, і фотоаматорами, показують, як розростається, відновлюється життя на безлюдних територіях. Фотографії були зроблені під час експедицій 1998 — 2005 років, і чим ближче до сьогодення, тим зеленішими й жвавішими здаються покинуті будинки, села й міста. Від сюжетів фотографій мороз іде по шкірі: тут і спорожнілі стадіони, і мертві кораблі в затоці Дніпра, і забуті в хаті ляльки та домашнє начиння. Але поруч із руїнами оживає природа: у зоні відчуження об'єктиви Олександра Наумова, Владека Цумана, Олени Гозак, Сергія Гащака, Сергія Плиткевича зафіксували, як у покинутих селах ростуть і плодоносять сади, як приживаються лосі й зубри, дикі кабани й олені, десятки пташок — від лелек і синиць до орлана-білохвоста й лугового луня... Життя продовжується, стверджують організатори. Треба тільки не дати забути про національне горе тим, хто живе вже після нього. I вони пам'ятають: прагнення відродити життя на покинутій землі й не допустити подібних катастроф читається й у малюнках школярів художньої студії «Троєшки».
Для відвідувачів виставка відкрита до 15 квітня. Як запевнили організатори, щовечора тут відбуватиметься показ тематичних фільмів. А в другій половині квітня фотографії українського Чорнобиля поїдуть до Оксфорда — щоб про Чорнобиль не забували й у світі.