За нашого політизованого часу навіть діти грають у політику. Учора в «Київському ліцеї бізнесу» обирали прем’єр-міністра ліцею. До цього завдання учні 10 хкласів підійшли серйозно, кожен претендент представив свою програму. З них випливало, що практично всі кандидати своїм головним завданням «у владі» бачать демократизацію суспільства.
Проте, дискусія розгорілася не навколо прем’єрства, а навколо такого складного поняття, як «еліта». Що таке еліта? Для чого еліта? Хто нею є? Одна з претенденток на пост прем’єра висловила сміливе припущення, що наша еліта — це... політтехнологи. «Еліта — це ті, хто виділяється з сірої маси», — додала вона.
Як з’ясувалося, в учасників дискусії з самооцінкою все гаразд, без усяких застережень до еліти вони прирахували й себе. Мовляв, раз ідемо в прем’єри — значить еліта. А потім хвилин 20 розмірковували: всі ліцеїсти можуть вважати себе елітою чи деякі все ж таки негідні. До дискусії підключився депутат від Соцпартії Шевченківської районної ради Віктор Михальченко, який був присутній на «виборах» як спостерігач. «Я гадаю, вас можна назвати лідерами. Лідерами певних команд, але не еліт, еліти — це щось інше. Людина може бути супервідмінником, але це ще не означає, що вона — еліта», — зазначив він. I порадив для початку визначитися, що потрібно людям, у цьому випадку ліцеїстам, і чи по плечу це претендентам на прем’єрство. «Якщо не по плечу, то потрібно просто зійти з цієї дистанції, бо потім буде соромно», — додав він. Така порада, мабуть, не зашкодила б і реальним претендентам на прем’єрство.
А на ліцейських виборах переміг учень 10 класу Євген Догодайло. До речі, єдиний хлопчик серед кандидатів. Йому від імені головного редактора «Дня» Лариси Iвшиної (кореспондентів «Дня» на ліцейські «вибори» запросили в якості експертів-спостерігачів) вручили книги з бібліотеки «Дня»: «Україна Incognita», «Дві Русі», «Війни і мир» і зовсім нові видання — «Апокрифи Клари Гудзик», «День і вічність Джеймса Мейса». Усі вони оповідають про складні та суперечливі сторінки української історії, про взаємовідносини нашої країни з сусідами, видатних українців. Ці книги з «Бібліотеки «Дня» — найкраще щеплення від політиканства — як дорослого, так і юнацького.