Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

4 квітня, 2006 - 00:00

Висока ціна «півгроша»

Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-центр Держприкордонслужби, прикордонники пункту пропуску «Рава- Руська» спільно з працівниками митниці затримали 47-річного жителя Рівненської області, який намагався вивезти за межі України антикваріат. Під час огляду особистих речей прикордонники ви явили у внутрішній кишені куртки затриманого предмети старовини: монету номіналом 5 копійок 1768 року, 2 копійки 1797 року, дві монети «гріш коронний» 1768 року та «півгроша коронного», рік карбування якого поки не вдалося встановити. Разом з монетами порушник перевозив три медалі, виготовлені в 1812, 1876 і 1881 роках. Крім того, на цій же ділянці кордону працівники Держприкордонслужби затримали жительку міста Новояворова (Львівська область), яка намагалася незаконно вивезти старовинні ікони. Прикордонникам здалася підозрілою поведінка українки. У зв’язку з цим автомобіль «Лінкольн», на якому вона перетинала кордон, відправили в бокс для більш детального огляду. Під заднім сидінням машини прикордонники виявили дерев’яну ікону з ликом святого, а також дві ікони із зображенням Богородиці. Наразі експерти встановлюють історичну та культурну цінність конфіскованих старовинних предметів.

Ігроманія: на хворобу вже не спишеш

Всупереч поширеній думці, патологічна пристрасть до гри не є хронічним захворюванням: ігромани часто позбуваються своєї залежності без усякого лікування. До такого висновку дійшов дослідник з Університету Міссурі Венді Слуцке після вивчення даних двох національних опитувань, проведених у США. В опитуваннях, присвячених патологічним прагненням, брало участь понад 200 осіб, які зізналися, що в їхньому житті мав місце період патологічної залежності від ігор.

Підрахунки показали, що 36—39% успішно справилися із залежністю, тобто не відчували ніяких симптомів ігроманії як мінімум протягом року. «Насправді вийшло так, що багато з тих, хто не мав ніяких симптомів протягом одного року, не мали також ніяких симптомів протягом наступних п’яти і більше років», — констатував Слуцке.

За даними вченого, лише 7—12 % людей, які страждають на патологічну залежність від ігор, зверталися до лікаря чи відвідували збори анонімних гравців. У той же час понад 30% ігроманів справилися зі згубною пристрастю самостійно і без усякого лікування, повідомив Слуцке. Результати дослідження були опубліковані в American Journal of Psychiatry, повідомляє Lenta.ru.

Вандали «повернуть» Русалочку в море

Влада Копенгагена планує пересунути знамениту статую Русалочки, героїні казки Андерсена, в море. Таким чином вона сподівається вберегти символ міста від вандалів, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Associated Press. Статую може бути встановлено в декількох метрах від берега. Як розповів Йон Папі, представник копенгагенського департаменту парків і доріг, «гіди скаржаться, що статую важко сфотографувати, оскільки на неї весь час вилазять туристи». Бронзову Русалочку 1913 року створив скульптор Едвард Еріксен. Вона стала однією з головних туристичних визначних пам’яток міста: в рік до неї приходить до мільйона туристів. Пам’ятник встановлено біля кромки води так, що до нього легко можна підійти. Він багато разів ставав об’єктом вандалізму: бронзовій статуї відпилювали голову і руку, обливали фарбою. 2003 року її спробували втопити.

Газета: 
Рубрика: