Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Найбільший день народження

4 березня, 2006 - 00:00

Чим ближче 26 березня, тим більше українці говорять про вибори. І все більше — у негативному контексті. Детальніше про це та інші події тижня у рубриці «Що хорошого? Що поганого?».

Олександр СЕРЬОГІН, доцент, кандидат юридичних наук, адвокат:

— Добрим на тижні, що минув, вважаю Рішення Залізничного районного суду міста Сімферополь за позовом Коваленка Сергія до Концерну Volvo та Компанії «Вікінг Моторз» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди внаслідок автомобільної аварії. Річ навіть не у розмірі частково задоволених позовних вимог, а у принципі, що поступово в Україні стає керівним при регулюванні всіх відносин. Я маю на увазі принцип верховенства права та визнання особистих немайнових прав людини. І це не є просто гасло. Принцип верховенства закону, який намагалися нам нав'язати, призводив до гіркого відчуття безвихідності — на певному етапі ми усвідомлювали: не все, що законне, є справедливим! Закон не є досконалим, а тому слід керуватися також принципами справедливості, розумності. Поворотним в утвердженні даного принципу верховенства права в Україні вважаю Рішення Верховного суду України від 3 грудня 2004 року про скасування результатів виборів Президента України 21 листопада 2004 року. Ми змінилися, змінилося наше сприйняття світу. Суспільні відносини в Україні виходять на новий рівень розвитку — рівень Європейської держави з притаманними європейськими принципами. Справа лише за економікою.

Що ж стосується поганого — вважаю неприємним той факт, що мої сусіди по будинку на вулиці Довнар-Запольського знову написали скаргу меру Києва Олександру Омельченку про нібито порушення їх прав з боку Шевченківської райдержадміністрації. Мова йде про реалізацію мешканцями будинку права на покращaння за власний рахунок своїх житлових умов шляхом прибудови однотипових лоджій за узгодженими проектами, хоча інших мешканців будинку це не влаштовує. Чомусь вони аж ніяк не можуть зрозуміти, що їх права закінчуються там, де починаються права інших співвласників, а керівним для держслужбовців адміністрації є справедливість та закон, а не амбіції окремих мешканців. На жаль, до скаржників в Україні прислухаються більше, ніж до тих, хто дійсно має відповідне право.

Валерій М'ЯТОВИЧ, головний редактор журналу «Хобі»:

— З позитивних моментів я би відзначив таку подію, як присвоєння колегією Міністерства культури та туризму звання «академічний» Кіровоградському обласному музично-драматичному театру ім. М. Кропивницького. Цей факт для мене дуже приємний насамперед тому, що урочистості були присвячені моїм землякам — як колективу театру, так і його шанувальникам. Скоро ми будемо святкувати 125 – річчя з дня заснування українського театру. А Кіровоградський театр — перший український реалістичний театр, який був заснований у Кіровограді у 1882 році (раніше це був Єлисаветград). Крім того, не може не радувати початок весни: нарешті вже пробивається сонце.

Однак все більше розчаровує мене хід виборчої кампанії в Україні. Зокрема, агітація, яка сьогодні ведеться по ТБ. На моє переконання, вона розрахована на таких собі простачків. Засмучує те, що, на жаль, така нечесна кампанія ведеться відкрито.

Вадим РУДЕНКО, голова української молодіжної громадської організації «Українська спілка молодих депутатів»:

— Минулий тиждень пройшов під знаком обговорення парламентських виборів, що не дивно, адже до 26 березня залишилося менше місяця. Неприємне враження справляє засилля «чорного піару» в ефірі телеканалів і на сторінках друкованих видань, щодня кандидати в народні обранці використовують різноманітні методи маніпуляції, лише б залучити на свій бік побільше голосів. На жаль, виборча гонка цього року показала, що для побудови в Україні дійсно демократичного та громадянського суспільства нам іще потрібно багато та наполегливо працювати. Як редактора молодіжного видання, мене хвилюють випадки тиску, які почастішали, на пресу — як у нас, так і за кордоном. У Криму зловмисники підпалили будинок керівника Кримської Асоціації вільних журналістів Лілії Буджурової, відомі журналісти йдуть із телеканалів. І, звичайно ж, з «поганого» — це про погоду.

Позитиви є також, хоч і не так багато. Радує та приємно дивує молодь, яка зайняла активну громадянську позицію й готова відстоювати свої права. І спортсмени — столичний БК «Київ» другий рік поспіль вийде на «Фінал Чотирьох» Кубка Європи. А все людство мені б хотілося поздоровити з найбільшим днем народження: 26 лютого світове народонаселення перетнуло рубіж 6,5 мільярда!

Підготувала Юлія КАЦУН, «День»
Газета: 
Рубрика: