Подолати вето Президента на закон, який забороняє приватизацію 50%+1 акція Нікопольського заводу феросплавів, закликає Верховну Раду трудовий колектив підприємства.
У зверненні працівників підприємства до спікера парламенту Володимира Литвина, голів депутатських груп та фракцій і депутатів Ради, говориться: «Ми закликаємо Верховну Раду України, всіх без винятку народних депутатів ухвалити рішення про подолання вето Президента на закон». На думку трудового колективу, внесення НЗФ до переліку об’єктів, які не підлягають приватизації, є єдиною можливістю стабілізувати ситуацію на заводі, який, як сказано в зверненні, «потрапив у «зачароване коло» реприватизації, і висмикнути його та повернути на рейки нормального стабільного розвитку на сьогодні може лише Верховна Рада України». Після прийняття закону трудовий колектив заводу отримав надію на стабілізацію ситуації навколо підприємства та запобігання загроз, пов’язаних з повторним перепродажем. «Ми, — відзначається в зверненні, — просили Президента України підписати цей закон, оскільки впевнені: він повністю відповідає інтересам держави та трудового колективу підприємства».
Нагадаємо, 9 лютого парламент заборонив приватизацію 50%+1 акція НЗФ, внісши зміни до закону про перелік об’єктів державної власності, які не підлягають приватизації. 20 лютого Президент Віктор Ющенко наклав на цей закон своє вето. Раніше Кабінет Міністрів виграв у судах позови про незаконність приватизації НЗФ, і зараз триває процедура повернення до держвласності 50%+1 акція, які раніше належали концерну «Придніпров’я».
Уряд, як вважають автори документа, не врахував також думку експертів металургійної галузі, представників могутніх металургійних підприємств та профспілки металургів та гірників України, які стверджують, що збереження заводу в державній власності є найкращим кроком у нинішній ситуації, тоді як перепродаж підприємства — неприпустимий.
Працівники заводу, який є, на їхню думку, ключовим підприємством стратегічної галузі, виступають проти його переходу «під контроль транснаціональної корпорації, інтереси якої навряд чи відповідатимуть національним інтересам країни». «Ми переконані, — говориться у зверненні, — що у заводу сьогодні є всі можливості працювати на користь України та її народу, залишившись серед флагманів національної економіки».