Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

14 лютого, 2006 - 00:00

Кияни все-таки оплачуватимуть метро по-новому

До кінця 2006 року в метрополітені буде введено нову систему оплати за проїзд, повідомляє korrespondent.net з посиланням на слова начальника комунального підприємства «Київський метрополітен» Миколи Шавловського. Пасажири сплачуватимуть за проїзд залежно від дальності поїздки. Вже отримано гроші зі столичного бюджету на розробку та впровадження такої системи оплати. Шавловський зазначив, що це будуть так звані безконтактні картки зі строком служби 10—12 років, які пасажири поповнюватимуть. На кожній станції будуть автомати, за допомогою яких можна буде поповнювати ці картки. Шавловський нагадав, що пробні безконтактні картки було введено на станції «Лісова», і результат був позитивним. Говорячи про вартість проїзду в метрополітені, Шавловський підкреслює, що «50 копійок — це вже не оплата». За його словами, щоб метрополітену працювати рентабельно, проїзд має бути 2,5 грн. Але, як запевнив Шавловський, ніхто до такої ціни вартість проїзду не підніматиме, оскільки це громадський транспорт. Тому передбачається дотація як із місцевого, так і з Державного бюджету. Цього року вперше з Державного бюджету київському метрополітену було виділено 36 млн. грн. на регулювання тарифів. Шавловський зазначає, що коштів, виручених за оплату проїзду, вистачає лише на виплату заробітної плати працівникам метрополітену, а треба ще й ремонтувати станції, вагони, закуповувати нові склади поїздів тощо. Нагадаємо, в липні 2005 року Шавловський заявляв про те, що вже підготовлено документи для встановлення нових тарифів на проїзд у столичному метрополітені. При цьому він називав більш низьку передбачувану вартість проїзду в метрополітені — 1 гривня.

У Львові руйнуються будинки

У Львові евакуйовано жителів двох житлових будинків, які несподівано почали руйнуватися, передає korrespondent.net. Як повідомив керівник прес-центру Головного управління МНС України у Львівській області Павло Василенко, після півночі на вулиці Головацького у Львові у двох житлових будинках, відповідно 2-поверховому та 3-поверховому, жителі квартир почули тріск у конструкціях даху. За словами Василенка, більшість жителів квартир не змогли самостійно вийти зі своїх приміщень, оскільки стрімке руйнування перекриттів та тріщини у стінах призвели до перекосів вхідних дверей. Зараз усіх людей евакуйовано. Представники міської влади вирішують питання про їхнє розселення. Як відзначив Василенко, зараз у будинках існує загроза повного руйнування несучих конструкцій. Фахівці з’ясовують причини надзвичайної ситуації, яка склалася у цих двох будинках Львова. На щастя, завдяки оперативним діям працівників управління з надзвичайних ситуацій, людських жертв вдалося уникнути. Зі зруйнованих квартир було врятовано 20 мешканців.

Заборгованість за рахунок заощаджень можна «гасити» ще півроку

Кабінет Міністрів продовжив до липня строк погашення боргів за житлово-комунальні послуги за рахунок компенсації заощаджень, що знецінилися, в колишньому Ощадному банку СРСР за механізмом, встановленим на 2005 рік. Про це говориться в постанові Кабміну №124 від 9 лютого «Про реалізацію статті 36 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік», повідомляє obkom.net. Згідно з постановою, у випадку, якщо громадянин з будь-яких причин не погасив заборгованість за житлово-комунальні послуги у 2005 році за виданим розрахунковим чеком і не повернув такий чек до 1 січня 2006 року Ощадбанку, йому надається право до 30 червня 2006 року погасити заборгованість за житлово-комунальні послуги за чеком або повернути його до Ощадбанку для поновлення списаної суми на своєму компенсаційному рахунку. При цьому Кабмін доручив Міністерству фінансів, Міністерству будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства, Державному казначейству, Державній податковій адміністрації, обласним держадміністраціям забезпечити завершення розрахунків, передбачених цією постановою, до 20 грудня 2006 року. Як повідомлялося раніше, у травні 2005 року Кабмін затвердив порядок компенсації втрачених заощаджень громадян у колишньому Ощадбанку СРСР за рахунок погашення боргів за житлово-комунальні послуги. У держбюджеті на 2005 рік було передбачено 6 млрд. гривень бюджетних коштів на компенсації вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР шляхом списання їхньої заборгованості за електроенергію та тепло, газ, тверде паливо, водопостачання та квартплату. Стаття 36 закону про держбюджет-2006 зобов’язує Кабмін забезпечити завершення розрахунків, розпочатих у 2005 році з погашення зобов’язань держави за знеціненими грошовими заощадженнями громадян в установах Ощадбанку колишнього СРСР та державних цінних паперів колишнього СРСР, які здійснюються за рахунок відповідних субвенцій із держбюджету місцевим бюджетам шляхом погашення заборгованості таких громадян за житлово-комунальні послуги, яка з’явилася на 1 вересня 2004 року.

Газета: 
Рубрика: