Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ВИБОРИ-2006

7 лютого, 2006 - 00:00

Хто не балотується, моніторитиме

Голова Верховної Ради Володимир Литвин пропонує створити парламентську робочу групу з моніторингу за виборами. Про це він заявив на прес-конференції в понеділок у Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна. Такі групи створювалися під час кожної виборчої кампанії. Спікер запропонував сформувати робочу групу з народних депутатів, які не балотуються до Верховної Ради наступного скликання. За його словами, в цей час нараховується 40 таких парламентарів (з 426 нинішніх депутатів Верховної Ради! — Ред. ). Очолити групу пропонується двом співголовуючим — Ігорю Юхновському (фракція Партії промисловців і підприємців) і Георгію Крючкову (фракція Компартії). Пропонується включити до неї також представників усіх парламентських фракцій і апарату Верховної Ради. Депутати заслуховуватимуть і обговорюватимуть інформацію і матеріали робочої групи, як очікується, раз на тиждень.

Стартувала політична агітація за рахунок коштів держбюджету

З понеділка в ефірі Національної телекомпанії (УТ-1) і Національної радіокомпанії України (УР-1) почалася трансляція передвиборної агітації партій і виборчих блоків, які беруть участь у парламентських виборах, за рахунок коштів державного бюджету. Сьогодні, наприклад, в ефірі Першого Національного — передвиборна агітація СПУ (19.00) та виборчого блоку «Євген Марчук — «Єдність» (20.00). Передвиборна агітація, повідомляє Інтерфакс- Україна, буде розміщена в ефірі УТ-1 й УР-1 в два етапи з 6 лютого по 24 березня. Нагадаємо, що, крім можливості донести свою позицію виборцям за допомогою ТБ і радіо, учасникам виборів надається друкована площа в газетах «Голос України» й «Урядовий кур’єр», а також ефірний час і друковані площі для оприлюднення передвиборних програм у регіональних державних і комунальних ЗМІ. Раніше голова ЦВК Ярослав Давидович уже повідомляв, що для ведення агітації відведено 47 днів, однак усього зареєстровано 45 суб’єктів виборчої кампанії. Тому він запропонував залишити вільними від розміщення агітаційних програм 18 лютого (день відкриття зимових Олімпійських ігор у Турині) та 8 березня, хоча не виключив, що, якщо суди приймуть рішення на користь партій, яким відмовили в реєстрації, то резервні дні використають для надання їм ефірного часу.

Дійшло до рукоприкладства

У лідера Партії регіонів Віктора Януковича знову кинули курячим яйцем. Однак цього разу яйце не долетіло до політика, а влучило в одного з його охоронців, передає Korrespondent.net. Уперше, нагадуємо, в Януковича цілилися яйцем 24 вересня 2004 року в Івано-Франківську. Тоді прем’єр-міністра України доставили в реанімацію, де він деякий час пробув під крапельницею, а за фактом нападу порушили дві кримінальні справи. Нинішній «напад» стався на зустрічі В. Януковича з колективом Херсонського морського торгового порту.

Це не єдиний інцидент під час поїздки лідера ПР на Херсонщину. На мітингу в селі Тягінка прихильники Януковича розгромили намети виборчого блоку партій «Наша Україна», в яких пенсіонерки роздавали односельчанам календарі та програмки. Побиття стареньких не допустив прибулий на мітинг наряд міліції.

«Наша Україна» назвала цей випадок «ганебним фактом порушення прав людини» та зажадала від правоохоронців покарати винних. «Ми звертаємося до правоохоронних органів з вимогою дати належну правову оцінку фактам погрому наметів у селі Тягінка Херсонської області прихильниками Януковича і, згідно із законом, покарати винних», — ідеться в заяві.

Газета: 
Рубрика: