Литва та Латвія побудують газосховище
Міністр господарства Литви Кястутіс Даукшіс і міністр економіки Латвії Артур Карінс обговорили можливості спільного спорудження підземного сховища газу. За словами прем’єр-міністра Литви Альгірдаса Бразаускаса, в Тельшяйському, Пасвальському й Укмергському районах проведені геологорозвідувальні роботи місцевостей, де можна побудувати підземні сховища місткістю до мільярда кубічних метрів. Бразаускас також відзначив можливість переговорів із Латвією про розширення наявного газосховища на латвійській території з метою зберігання в ньому газу для задоволення потреб усіх трьох країн Балтії. Прем’єр повідомив, що Литва і на сьогодні має певний «буферний запас» газу в сховищі на території Латвії під Ригою, що його влітку минулого року сполучили з литовською газопровідною системою.
Тбілісі: без світла, без газу, без води
Побут жителів Тбілісі за добу майже не змінився: немає газу, немає світла. Як передає Інтерфакс, до цих проблем додалася ще одна — в кількох великих мікрорайонах Тбілісі припинилася подача питної води. Фахівці пояснили населенню, що перебої з подачею води пов’язані з відсутністю електроенергії. На вулицях Тбілісі незвичайно мало авто, майже не працює наземний громадський транспорт. Вулиці завалені снігом. Напередодні представники влади заявили, що в трьох місцях у Тбілісі продаватимуть гас за ціною, яка вчетверо нижча за ринкову. Черги вишикувалися й біля мобільних газозаправок. Щоб заправити балон зі зрідженим газом, людям доводиться вистояти чергу на шестиградусному морозі не менше чотирьох годин. За даними МОЗ країни, лікарні Тбілісі переведені на посилений режим роботи, оскільки пацієнтів із переломами привозять набагато більше. Крім того, в місті значно піднялися ціни на гас і дрова. Нагадаємо, 22 січня внаслідок вибухів у Північній Осетії були пошкоджені два газопроводи, що ведуть до Грузії та Вірменії. Також у результаті диверсії була пошкоджена ЛЕП у Карачаево-Черкесії, за якою здійснювалася передача електроенергії з Росії до Грузії. Пізніше, через аварію на ЛЕП «Імереті», припинилася подача електроенергії регіонам східної Грузії та населенню Тбілісі.
Світ згадав про жертв Голокосту
Учора відзначали Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, встановлений ООН у листопаді 2005 року. У резолюції, прийнятій Генеральною Асамблеєю, наголошувалося, що Голокост, який «призвів до винищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших меншин, завжди слугуватиме всім людям застереженням про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і забобони». Той самий документ ООН віддав належне «мужності та самовідданості, проявленими солдатами, які звільнили концентраційні табори». За офіційними даними, в роки Другої світової війни знищили близько шести мільйонів євреїв. 27 січня обрали Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, оскільки саме цього дня в 1945 році радянські війська звільнили найбільший табір смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі.
Польща розсекречує архіви
Міністр оборони Польщі Радослав Сікорський розсекретив 37 комплектів документів Організації Варшавського договору. На початку січня він уже розсекретив 881 комплект. За даними міноброни Польщі, 441 комплект ніколи не був засекречений, 86 ще повинні проаналізувати фахівці, перш ніж буде прийнято рішення про їхнє оприлюднення. «Звичайно, ми не хочемо, щоб розсекречення деяких документів вплинуло на нашу безпеку, на безпеку наших сусідів, у тому числі на безпеку Російської Федерації, яка є нашим важливим партнером», — сказав Сікорський. Міністр повідомив, що, зокрема, розсекречено статут Організації Варшавського договору.
У Палестині перемогли радикали
Ізраїльська влада не виключає контактів із палестинським урядом, якщо до нього ввійдуть представники воєнізованого угруповання ХАМАС, яке отримало переконливу перемогу на виборах до законодавчих зборів Палестинської автономії. За попередніми даними, ХАМАС отримає 76 із 132 депутатських мандатів. Тепер голова Палестинської автономії Махмуд Аббас муситиме обговорити з керівництвом ХАМАС формування нового уряду та призначення прем’єр-міністра. Представники ХАМАС уже заявили, що готові до відкритих переговорів з іншими політичними силами, в тому числі й із рухом ФАТХ під головуванням Аббаса. Однак керівництво ФАТХ, створеного свого часу Ясиром Арафатом, який досі править автономією, заявляє, що не входитиме до складу нового уряду, обравши замість цього позицію «лояльної опозиції». Прем’єр-міністр Ахмед Куреї, також член ФАТХ, оголосив, що йде у відставку. Угруповання ХАМАС зазначено в списках терористичних організацій США та Євросоюзу; його статут однією з основних цілей проголошує знищення єврейської держави. За останні роки бойовики ХАМАС здійснили кілька сотень нападів на ізраїльтян, у тому числі десятки вибухів смертників.
Президент Болівії зменшив свою зарплату
Новий президент Болівії Ево Моралес видав постанову про скорочення власної зарплати більш ніж удвічі. Відтепер вона ненабагато перевищує 1800 доларів на місяць. Це рішення означає, що переглядатимуть розміри платні всіх болівійських держслужбовців, бо жоден із чиновників не має права отримувати більше за президента. Зекономлені гроші, пояснює Моралес, витратять на збільшення кількості лікарів і вчителів у країні. При цьому, додав болівійський лідер, було б добре, якби його приклад наслідували й члени конгресу. Моралес —перший в історії Болівії президент-індіанець. Свого часу він був профспілковим діячем; однією із найгучніших його передвиборних обіцянок був намір легалізувати вирощування коки для потреб сільського господарства.
Завтра — знову Новий рік!
У НЕДІЛЮ ВОГНЯНИЙ СОБАКА НАРЕШТІ ПЕРЕБЕРЕ ПРАВА НА СЕБЕ: ПОЧНЕТЬСЯ ЙОГО РІК ЗА КИТАЙСЬКИМ МІСЯЧНИМ КАЛЕНДАРЕМ. НЕ ЗАБУДЬТЕ ПРО ЦЕ, АДЖЕ, ЯК ВІДОМО, СОБАКИ ВІДЗНАЧАЮТЬСЯ ВИНЯТКОВОЮ ВІДДАНІСТЮ ТА ДУЖЕ СТРАЖДАЮТЬ, КОЛИ ЛЮДИ ПЕРЕСТАЮТЬ ПРИДІЛЯТИ ЇМ УВАГУ