По чавуну — «мінус», по залізняку — «плюс»
Металургійні підприємства Росії в 2005 році скоротили порівняно з 2004 роком виробництво чавуну на 2,6% — до 48,36 млн. тонн. Про це повідомили Інтерфакс у концерні «Рудпром». За даними концерну, підприємства України в 2005 році скоротили випуск чавуну ну 0,7% — до 30,74 млн. тонн. Зокрема, знизили виробництво чавуну МК ім. Дзержинського — на 5,2%, АТ «Криворіжсталь» — на 2,8%. Зростання виробництва чавуну сталося на «Азовсталі» — на 3,2%, «Запоріжсталі» — на 5,6%, заводі ім. Петровського — 30,5%, ММК ім. Ілліча — на 1,3%. У той же час підприємства гірничо-металургійного комплексу (ГМК) Росії в 2005 році скоротили порівняно з 2004 роком виробництво товарного залізняку на 0,2% — до 96,76 млн. тонн. Підприємства ГМК України в 2005 році збільшили виробництво товарного залізняку на 4,6% — до 68,57 млн. тонн.
Іпотечний кредит стає доступнішим
Банк «Аваль» і міжнародна будівельна компанія «Україна-Канада» оголосили про спільну програму з реалізації проекту будівництва багатоповерхового житлового комплексу «Олімпік-2» у Дніпропетровську. Згідно з договором про співпрацю, в рамках програми «Житло в кредит» «Аваль» кредитує купівлю квартир уже на ранній стадії будівництва. За словами директора Дніпропетровської обласної дирекції банку «Аваль» Геннадія Малашенка, бажаючі придбати квартиру в «Олімпік-2» вже сьогодні можуть отримати іпотечний кредит у «Авалі», причому на найбільш вигідних умовах: перший внесок — від 15% вартості квартири, термін кредиту — до 20 років, процентні ставки — 12—12,5% річних по кредиту в доларах США. Крім того, банк уклав угоду з Держфондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Тепер молоді сім’ї можуть розраховувати на компенсацію процентної ставки.
Швидкісна обробка транзакцій
Кількість оброблених Українським процесинговим центром (UPC, Київ) фінансових транзакцій у 2005 році зросла на 50% і досягла 84,2 млн. Про це повідомила агентство Інтерфакс-Україна директор із розвитку UPC Олександра Воропаєва. За її словами, загальна кількість авторизованих запитів, оброблених UPC у минулому році, перевищила 167 млн. При цьому процесинговий центр успішно справився з максимальним навантаженням, обробляючи 86 транзакцій на секунду. Кількість платіжних карт, які обслуговує UPC, за рік виросло на 27% — до 4,3 млн., банкоматів — на 47% — до 3,45 тис., термінальних пристроїв — на 37% — до 16 тис. «Темпи зростання компанії в 2005 році відповідали збільшенню ринку платіжних карт у країні», — сказала О. Воропаєва, за цим виразивши упевненість, що в 2006 році компанія збереже ці темпи зростання.
Розміщення «як по нотах»
Банк ABN Amro організує розміщення кредитних нот (Credit Linked Notes, CLN) найбільшого виробника автомобілів в Україні — ЗАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» (ЗАЗ). «Виходимо на зовнішній ринок позик. Практично узгоджено випуск CLN», — повідомив президент корпорації «Укравто», що володіє 50% ЗАЗ, Таріел Васадзе. Президент «Укравто» підкреслив, що залучення коштів при випуску CLN не передбачає застави. «Виходитимемо на зовнішні ринки і в частині продажу акцій», — додав Т. Васадзе. За його словами, цей проект можуть здійснити орієнтовно через рік, причому спочатку йтиметься про невеликий пакет акцій. У 2006 році завод планує довести випуск автомобілів до 200 тис. одиниць і розширити розпочаті в жовтні 2005-го поставки автомобілів «Ланос» до Росії.
Перспективи суднобудівників
Фінансово-промислова група «Фінанси і Кредит» придбала контрольний пакет акцій ВАТ «Суднобудівний завод «Затока» (Керч, АРК) і розраховує реалізувати на ньому великий спільний проект з однією з норвезьких компаній. Про це повідомив співвласник групи Костянтин Жеваго, додавши при цьому, що загальна вартість семирічного проекту з норвезькими партнерами складає близько EUR1 млрд. Співвласник групи «Фінанси і Кредит» повідомив, що серед інших машинобудівних активів група зацікавлена в придбанні «Луганськтепловоза». «Затока» закінчила 2004 рік з чистим збитком у розмірі 9,014 млн. грн., а його чистий прибуток від реалізації продукції становив 47,733 млн. грн. У 2005 році завод планував збільшити обсяг реалізації продукції на експорт до 100 млн. грн.
Претендент на 30% ринку мобільного зв’язку
Національний оператор електрозв’язку ВАТ «Укртелеком» планує зайняти близько 30% ринку мобільного зв’язку в Україні до кінця 2010 року, забезпечивши покриття мережею третього покоління (3G) території, на якій проживає понад 70% населення країни. Про це заявив заступник голови правління «Укртелекому» Ігор Сиротенко. За його даними, валовий дохід проекту на п’ятий рік становитиме $1439 млн., чистого прибутку — $687 млн., орієнтовний обсяг інвестицій за п’ять років — $700 млн., з яких $450 млн. складуть власні кошти і $250 млн. — необхідні зовнішні інвестиції. Як відзначив І. Сиротенко, входження на ринок надання послуг мобільного зв’язку 3G для національного оператора буде «досить маловартісним», оскільки основна інфраструктура — мережі передачі даних, будівлі, споруди — вже є.