Соціологи прогнозують напружену політичну боротьбу на виборах до Верховної Ради. З одного боку, суперництво розгорнулося між трійкою лідерів — Партією регіонів, Блоком Юлії Тимошенко і Блоком «Наша Україна». З другого — між іншими учасниками, які відстають від лідерів.
Згідно з дослідженням, яке 12 — 18 січня провів Центр суспільно-інформаційних технологій «Соціальна перспектива», лідером продовжує залишатися Партія регіонів — 26,2%, за нею пліч-о-пліч ідуть Блок Юлії Тимошенко — 15,1% і Блок «Наша Україна» — 14,5%.
Ще шістьом учасникам кампанії навряд чи вдасться «наздогнати та перегнати» лідерів перегонів, однак вони також можуть розраховувати на місця в парламенті, ще позмагатися за підтримку виборців одне з одним. Поки що розстановка така: Соціалістична партія України — 4,6%, Комуністична партія України — 4,1%, Народний блок Литвина — 3,4%, Опозиційний блок «Не Так!» — 3,2%. Наближаються до прохідної позначки в 3% Блок Н. Вітренко — 2,4% і Партія «Віче» — 2,3%. Загалом опитали 2400 респондентів. Статистична похибка не перевищує 2,3%.
Соціологи Центру суспільно-інформаційних технологій «Соціальна перспектива» вважають, що Партія регіонів під керівництвом Віктора Януковича зуміє втримати лідерство та має шанси збільшити свій рейтинг до 33%. До речі, розстановка сил серед трійки лідерів приблизно відповідає ситуації після другого туру президентських виборів: тільки Янукович зберіг рівень підтримки електорату, а виборці Віктора Ющенка розкололися на симпатиків «Нашої України» і БЮТ.
Що стосується другого ешелону, то тут не все так однозначно. Кінцевий результат кожної партії або блоку в цій групі залежатиме від того, наскільки успішно їм вдасться провести свої передвиборні кампанії. Зрозуміло також, що всі партії та блоки мають своєрідний резерв, адже 14,5% респондентів ще не визначилися зі своїми політичними симпатіями. Утім, як стверджують соціологи, збільшити свою електоральну вагу за рахунок вказаного резерву вдасться насамперед фаворитам виборчого змагання.