У Харківській області почастішали випадки сказу. За даними обласної санепідемслужби, з початку року сказ зафіксовано у понад 150 тварин. Це вп’ятеро більше, аніж минулого року. У самому Харкові зареєстровано близько півтора десятка випадків нападу скажених тварин на людей. Приблизно половина з цих тварин були домашніми вихованцями, які не були своєчасно прищеплені й заразилися від диких чи бездомних тварин.
На шляху скажених тварин з’являються як діти, так і дорослі. Так на жителя Люботина напала скажена лисиця, коли він вийшов із будинку на подвір’я набрати води з криниці. Чоловік ударив тварину відром, подумавши, що вбив, але лисиця відійшла й покусала його ще більше. Деякий час у Богодухівському районі панікували через скаженого кота, який нападав не тільки на домашніх тваринах, але й на людей. У таких випадках лікарі попереджають, що постраждалі повинні негайно звернутися по медичну допомогу. Однак в одному з епізодів вкушений скаженою лисицею житель регіону дуже пізно прийшов до лікарів. Врятувати його не вдалося.
Епідеміологи стверджують, що найчастіше сказом хворіють лисиці, вовки, єнотові та звичайні бродячі собаки. Довгий час профілактика захворювання практично була недоступною через відсутність необхідної кількості вакцини. Тепер харківські ветеринари розпочали вакцинувати диких тварин у польових умовах. Такий експеримент, коли тварин не відстрілюють і не роблять уколи, проводиться уперше. Якщо раніше мисливці просто відстрілювали тварин, то тепер вони виходять у ліс без зброї, знаходять лисячі нори, кладуть біля них приманку: корм із вакциною від сказу. Приманка складається з невеликої, розміром зі сірникову коробочку, поліетиленової ампули з вакциною, навколо якої спресовано корм. За словами Олександра Бережного, начальника управління ветеринарної медицини Дергачівського району, куди привезли понад півтори тисячі доз вакцини, препарату вистачить не лише для лісових тварин, але й для бездомних собак. Щоб у тварин виробився імунітет, необхідно місяць. Лише після цього терміну можна буде перевірити, на скільки ефективний новий препарат. Лікарі запевняють, що щеплення можна вважати вдалим, навіть якщо звір тільки прокусив ампулу з вакциною.