Доходи операторів зв’язку
Українські оператори зв’язку в січні-жовтні 2005 року збільшили доходи від надання послуг зв’язку на 30,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2004 року — до 22,266 млрд. грн. Про це повідомляє Державний комітет статистики. При цьому в жовтні сумарний дохід знизився на 1,1% у порівнянні з вереснем — до 2,457 млрд. грн. Найбільші доходи в галузі отримано від надання послуг мобільного стільникового зв’язку — 11,619 млрд. грн. із початку року (зростання на 53,3%, доходи від цих послуг становлять 52,19% у загальних доходах галузі за підсумками 10 місяців) і 1,377 млрд. грн. у жовтні (зростання на 1,2%). На частку послуг комп’ютерного зв’язку за підсумками 10 місяців припадає 3,76% сумарних доходів галузі, поштової — 4,76%.
Збори призначено на 12 січня
Фонд держмайна України, у власності якого формально як і раніше знаходиться 94,76% пакет акцій ВАТ «Криворіжсталь», ініціював проведення позачергових загальних зборів акціонерів після новорічних і різдвяних свят. Як повідомляється в офіційній інформації правління ВАТ «Криворіжсталь», збори акціонерів призначено на 12 січня 2006 року «на вимогу акціонера, який є власником понад 10% акцій ВАТ «Криворіжсталь». На порядку денному зборів — сім запитань, серед яких — затвердження нової редакції статуту товариства, відгук й обрання членів ревізійної комісії, відгук і затвердження персонального складу правління, відгук і обрання членів наглядової ради (НР), затвердження нової редакції положення про НР, а також визначення умов оплати роботи голови та членів НР. Раніше ФДМ призначав загальні збори акціонерів на 20 жовтня, проте згодом відмінив його.
Усе золото світу
Нацбанк України надав банку «Надра» дозвіл здійснювати операції з банківськими металами на міжнародних ринках. Зокрема, банк дістав право відкривати кореспондентські рахунки в банківських металах за кордоном, провести операції купівлі-продажу банківських металів без фізичної поставки й інші операції з банківськими металами, що не суперечать законодавству України, нормативним документам НБУ й відповідають міжнародним правилам і нормам. Банк «Надра» є одним із найбільших операторів на ринку банківських металів. За станом на 1 листопада, на депозитних рахунках у банку знаходиться понад 180 кг золота. З початку року банк реалізовував 6,963 тонн банківського золота, що в 2,3 разу перевищує обсяг за відповідний період 2004 року.
Проблеми зусібіч
ВАТ «Укртелеком» планує звернутися до Кабінету Міністрів із проханням прискорити розв’язання проблемних питань з метою створення рівних iз іншими операторами умов діяльності. Як повідомляє прес-служба «Укртелекому», таке рішення прийнято на засіданні наглядової ради (НР) компанії 17 листопада. У повідомленні зазначено, що зараз існує низка проблем, що істотно впливають на діяльність компанії, і які вона не може вирішити власними силами. Це, зокрема, зволікання із затвердженням оптимізованих тарифів на телекомунікаційні послуги, що блокується Федерацією профспілок України. Також досі не прийнято рішення АМК України про виключення національного оператора з переліку підприємств-монополістів на ринку міжнародного і міжміського зв’язку. Крім того, залишається заборгованість бюджетних організацій за надані послуги, зокрема, МВС, СБУ, Міністерства освіти і науки України. Не створений також Фонд універсальних послуг, який міг би компенсувати збитки «Укртелекому» за надання загальнодоступних послуг.
Керуватиме банками комісія
На період юридичного оформлення об’єднання ВАТ «Об’єднаний комерційний банк» (ОКБ, Сімферополь) і ТОВ «Європейський банк розвитку і заощаджень» (Київ) управління банками здійснюватиме комісія з питань реорганізації. Як повідомили банки в пресі, ухвалою зборів власників банку, які відбулися 11— 12 листопада, головою комісії обрано голову правління «Європейського банку розвитку і заощаджень» Михайла Доброва. Основною метою об’єднання є створення нового, більш могутнього міжрегіонального банку, який у повній мірі відповідатиме сучасним вимогам. Згідно з повідомленням, юридично об’єднання проходитиме шляхом обміну часткою участі учасників «Європейського банку розвитку і заощаджень» на акції ОКБ. Внаслідок об’єднання банк-правонаступник функціонуватиме в формі відкритого акціонерного товариства з регулятивним капіталом понад 80 млн. грн., статутним капіталом — 56,3 млн. грн. і загальними активами — понад 460 млн. грн.
Підсумки тендера підіб’ють у квітні
Переможець тендера на проектування, будівництво та введення в експлуатацію нового безпечного конфайменту (НБК) об’єкту «Укриття» Чорнобильської ЧАЕС буде визначено не пізніше квітня 2006 року. Про це повідомив керівник контрактів групи управління проектом SIP, голова оцінного комітету Річард Гейл у Києві після проведення повторного розкриття комерційних пропозицій двох учасників тендера. Проектування конфайменту, за словами Р. Гейла, займе близько 18—24 місяців, при цьому НБК може бути введено в експлуатацію за 50—55 місяців після укладення контракту з переможцем тендера. Р. Гейл також пояснив, що повторне проведення другого етапу тендера пов’язане з рядом «технічних і комерційних відхилень» від умов тендера, які було виявлено в обох учасників тендера внаслідок оцінки пропозицій, які надійшли раніше.
Відмова від експорту зерна
Велика українська зерноторговельна компанія «Рамбурс» (Київ) вирішила відмовитися від експорту зерна. «Це (експорт зерна — Інтерфакс-Україна) високоризиковий і низькоприбутковий бізнес. Акціонери компанії прийняли ухвалу зайнятися іншим бізнесом», — сказав агенції Інтерфакс-Україна представник компанії. «Рамбурс», зокрема, розглядає можливість ведення бізнесу в галузі тваринництва, переробки сільгосппродукції та інших галузях. Раніше компанія «Рамбурс» заявляла, що змушена тимчасово припинити реалізацію запланованих на поточний маркетинговий рік проектів через великі борги держави перед компанією щодо відшкодування податку на додану вартість. Раніше про відмову займатися торгівлею зерна заявила інша велика українська компанія «Холдинг «Зерноторговельна компанія».