Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На перетині Європи й Азії

У Києві проходить фотовиставка, присвячена тисячоліттю Казані
22 листопада, 2005 - 00:00
ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ПІД ТАТАРСЬКІ ПІСНІ АНСАМБЛЮ «ДАЛЕКИЙ БЕРЕГ»

«Ви не були в Казані? Тоді вважайте, що ви не були ніде». Такої думки дотримується Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні Віктор Черномирдін і закликає всіх негайно відвідати Казань. Або хоч би побувати на фотовиставці, присвяченій тисячоліттю столиці Республіки Татарстан, що відкрилася минулої п’ятниці в київській галереї «Триптих».

За словами Віктора Черномирдіна, за цей рік Казань, що виникла на зламі X—XI століть на Великому Волзькому шляху, перетині Європи й Азії, дуже змінилася. «У свою чергу Президент РФ Володимир Путін навіть зазначив, що небагато держав світу можуть похвалитися тим, що в них є такі міста, як Казань: і за рівнем розвитку, і за традиціями, що складаються на цій території упродовж багатьох століть», — розповів Посол РФ. Адже в Казані збережено понад 700 пам’яток архітектури, історії та культури, багато з яких і зафіксовані на фотознімках. Тут можна побачити і християнський, і мусульманський вплив, вплив російської, татарської й італійської архітектури. За словами голови торгового представництва Республіки Татарстан в Україні Ростислава Вахітова, Казань також називають прикладом конфесійної та міжнаціональної злагоди. «Сьогодні в місті, де проживають представники понад ста національностей і практично всіх традиційних конфесій, — розповідає Вахітов, — немає жодних протиріч між християнами та мусульманами, їхні діти ходять до однієї школи, одна мова не виставляється над іншою».

Святкування тисячолітнього ювілею Казані указом Президента РФ Володимира Путіна зведене до державного рангу. 190 країн світу на генеральній конференції ЮНЕСКО одноголосно внесли ювілей Казані в календар пам’ятних дат ЮНЕСКО. Зараз у цих країнах також відбуваються подібні фотовиставки. За словами Салахітдіна Саліхова, радника з торгово-економічних питань Посольства Республіки Узбекистан в Україні, такі виставки обов’язково приносять свої плоди — якщо раніше «ракурс культури Татарстану був трохи віддаленіший на тлі Росії, і в Україні люди практично були з нею незнайомі, то тепер українці та дипкорпус, розташований у Києві, можуть глибше познайомитись із історією цієї країни». Та й для татар, які проживають в Україні й із тих чи інших причин не мали можливості ознайомитися з сучасною столицею Татарстану, це також шанс виправити ситуацію.

Юлія КАЦУН, фото Бориса КОРПУСЕНКА, «День»
Газета: 
Рубрика: