Президент танцює заради дітей
Віктор Ющенко з дружиною Катериною Ющенко взяли участь у благодійному балі Олександра Пономарьова, який відбувся в Національному палаці мистецтв «Україна», повідомляє president.gov.ua. Усі прибутки, отримані від заходу, будуть направлені на закупівлю систем реанімації для новонароджених дітей дитячих лікарень України, які на конкурсній основі стали переможцями медичної програми Фонду «Україна 3000» «Від лікарні до лікарні». Як уже повідомлялося, у жовтні голова наглядової ради Фонду «Україна-3000» Катерина Ющенко та Олександр Пономарьов підписали двосторонню угоду про співпрацю в благодійній діяльності. Віктор Ющенко висловив свою переконаність у важливості таких масштабних благодійних заходів і наголосив, що нині держава та суспільство мають з особливою турботою піклуватися про здоров’я новонароджених та породіль. Глава держави сподівається, що приклад Олександра Пономарьова заохотить й інших відомих та популярних діячів українського мистецтва послужити своїй громаді.
Безсмертний подав у відставку
Учора віце-прем’єр-міністр з питань регіональної політики Роман Безсмертний на прес-конференції заявив, що «подав заяву про звільнення з посади віце-прем’єра в зв’язку з тим, що рада партії НСНУ прийняла рішення, щоб я сконцентрувався на виборах». Крім того, він не виключив, що можлива ліквідація цієї посади після його звільнення. Зокрема, за його словами, в уряді зараз точиться дискусія про доцільність збереження такої посади. На думку експертів, Безсмертний в уряді себе вичерпав. Те, чим він займався на Грушевського, не є ні пріоритетом, ні суперважливим. За словами політолога Володимира Полохало, Безсмертний — кон’юнктурний, ситуативний політик, до того ж флагман адміністративного ресурсу. «Сам факт призначення Безсмертного керівником виборчої кампанії означає, що адміністративний ресурс використовуватиметься максимально, наскільки партія може це собі сьогодні дозволити», — вважає Полохало. Наразі, за словами політолога, за ним не стоїть жодного успішного політичного проекту. Директор Європейського інституту інтеграції і розвитку Дмитро Видрін вважає дошкульним місцем у Безсмертного — брак організаторської жилки. «Для того, щоб він упорався з такою величезною машиною, йому в заступники потрібно взяти досвідчених політичних менеджерів і організаторів. Цим він зможе компенсувати брак особистого організаторського таланту, щоб не підставити НСНУ», — зазначив Видрін.
Піскун пішов, але обіцяв повернутися
Учора охорона Генеральної прокуратури не пропустила «реабілітованого» Шевченківським районним судом столиці Святослава ПIСКУНА на колишнє місце роботи. Піскун не розгубився і заявив, що приходитиме до Генпрокуратури щоранку о 9.00 та складатиме акт про те, як охорона Генпрокуратури порушує рішення суду. До обговорення юридичної колізії навколо двох генпрокурорів приєднаються політики. На думку деяких із них, парламент повинен, крім усього іншого, внести до законодавства зміни, що унеможливили б повторення подібної ситуації. Міністр юстиції України Сергій Головатий в усьому обвинувачує «судову мафію»: «Це фарс». На запитання, чи можливо, що Піскуна відновили через те, що він був звільнений, перебуваючи на лікарняному, Головатий відповів, що відносини між Президентом і генпрокурором не регулюються трудовим правом. За його словами, «навіть якби Піскун був на лікарняному, навіть якби він був вагітний», Президент однаково мав право його звільнити. Учора Сергій Головатий почав черговий раунд битви проти Піскуна — подав заяву про апеляційне оскарження постанови Шевченківського районного суду міста Києва від 18 листопада про скасування Указу Президента України від 14 жовтня 2005 року та відновлення на посаді генерального прокурора.
Iнтелектуальний поштовх для української науки
9 листопада за заповітом американського вченого Джеймса Мейса, більшість наукових досліджень якого були написані на тему українського Голодомору, розпочалася передача його архіву та бібліотеки з проблематики геноциду, а також рідкісних книжок ХV — XIX cтоліть у Національний університет «Києво-Могилянська академія». Власне, на початку 90-х років, переїхавши в Україну, він працював у цьому навчальному закладі, а також в газеті «День». «Це,— я сподіваюся,— буде значним духовним й інтелектуальним поштовхом для студентства і для української науки загалом», — сказала його дружина Наталка Дзюбенко-Мейс. За словами завідувача університетським архівом Олександра Циганенка, колекція раритетів — унікальна, деякі з них уже віддали на реставрацію. «Аналогів такій тематичній бібліотеці в Україні також немає, — зазначив він. — Вона величезна за фактологічним обсягом і з багаточисельними іменними покажчиками. Це серйозна робота для наших архівістів». Як повідомила «День» Наталка Дзюбенко-Мейс, більшість архіву все ж таки залишається у США, опікуватися яким продовжує вiдомий колекцiонер художнiх робiт на тему Голодомору Морган Вільямс. Поки невідомо, коли й за яких обставин решта цінних книжок та документів будуть передані у Київ. Надія ТИСЯЧНА, «День».