Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?

Повертаючись подумки до Майдану...
19 листопада, 2005 - 00:00

Сьогодні багато говорять про парламентські вибори. Наших експертів політика також не залишає байдужими. Про політичні настрої цього тижня та інші події — у рубриці «Дня» «Що хорошого? Що поганого?»

Василь ФЕДЧУК , головний редактор Волинського обласного радіо (м. Луцьк):

— У ці дні всі ми подумки знову повертаємося до незабутньої події листопада — грудня 2004 року — помаранчевої революції. Минув уже рік, а здається, що це було ніби вчора. Перед моїми очима і досі безмежне людське море. Тому я і мої друзі, які підтримують Віктора Ющенка, полегшено зітхнули, коли почули, що команда політиків, яку народна хвиля минулого року піднесла до влади, 22 листопада знову вийде до людей на Майдан. Ідеально було б (і це не тільки моя мрія), щоб вони відкинули амбіції і єдиним блоком пішли на парламентські вибори 2006 року. Бо це б забезпечило їм більшість у складі нової Верховної Ради. А це так важливо у час, коли переходимо до парламентсько-президентської форми правління. Радує, що в економіку області вже інвестовано сто мільйонів доларів. Це відчутний ривок на фоні попередніх десяти років. Відчувається, що нова команда голови облдержадміністрації Володимира Бондаря тут дуже успішно працює. Почали будуватися нові заводи. А це — нові робочі місця. Порадувало і те, що у день нашого професійного свята, День працівників радіо, телебачення і зв’язку, ми приймали в себе наших колег з Люблінського радіо (Польща). У той же день ми підписали угоду про відновлення творчих зв’язків, які з різних причин протягом багатьох років було перервано. І ось з нового року ми будемо щотижня спільно готувати шістдесятихвилинну передачу. Її назва — «Над кордонами». Вона звучатиме, що цікаво, українською і польською мовами. І оскільки буде така програма, то мене, як старого радійника, який починав ці зв’язки, дуже тішить, що мої колеги, які прийдуть на зміну нам, будуть і надалі дружити з польськими журналістами.

Володимир ВАСИЛЬЄВ , голова Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні:

— Те, що Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко ще не об’єдналися, навіть не визначилися, що йдуть разом, хай навіть і паралельними шляхами, але разом, — це погано. Знову неприємно вражає ситуація у Верховній Раді. Мається на увазі бійка, влаштована комуністами під час розгляду законів про СОТ. Вважаю, що не врукопаш потрібно вирішувати ці питання, а шляхом обговорення і пропозицій. Чому б не виступити міністру економіки, чому б не послухати депутатів? А хороше в тому, що ми нарешті отримали позитивну звістку від Британської Ради, яка, виділивши кошти, надала нам можливість реалізувати проект «Сільський туризм проти браконьєрства» протягом наступного року. Мотивація цього проекту: збереження сільським населенням того середовища, в якому вони живуть, для себе та для майбутніх поколінь.

Віктор ЛИХАЧОВ , старший радник Посольства Російської Федерації в Україні:

— Хороші дати цього тижня — Всесвітній день студента і День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Віктор Ющенко поздоровив і тих, й інших. Добре, що не забув ані про молодь, ані про ЗМІ. Добре, що відбулися переговори між Україною та Росією з приводу транзиту російського природного газу через територію України і питань електроенергетики. Добре, незалежно від результатів. Добре, що дві держави спілкуються одна з одною. Це ознака того, що дві країни потрібні одна одній. Радує, що цей діалог буде продовжено найближчим часом. Принаймні на такому рішенні розійшлися обидві сторони. Добре, що вдалося відвідати Вінницю. Тут відбулася презентація книги про Федора Мерінге, російського лікаря німецького походження, який був соратником і послідовником одного з найбільших лікарів Миколи Пирогова. Автори дуже важливої, на мій погляд, книжки під назвою «Професор Мерінг: повернення у вітчизняну науку» — Лариса Солейко, Олена Солейко і Сергій Царенко. Думаю, старше покоління добре пам’ятає цього дуже відомого й авторитетного лікаря, який, загалом, мав у Києві ще і величезну власність. Приємним стало і те, що у Вінниці дуже багато культурних пам’яток, як українських, так і тих, які стосуються українсько-російської історії. Хороші враження залишилися й від того, що Євген Марчук провів у Києві великий і дуже цікавий круглий стіл, присвячений десятиріччю членства України в Раді Європи. Там брали участь дуже відомі українські дипломати, вчені. Наприклад, Сергій Пирожков, Борис Олійник, Анатолій Раханський, Костянтин Грищенко, Олександр Чалий, Юрій Пахомов, Ніна Карпачова й інші. Було дуже цікаво, оскільки йшлося про європейську інтеграцію, про перспективи, можливості, проблеми на цьому непростому шляху.

Підготувала Юлія КАЦУН, «День»
Газета: 
Рубрика: