Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

9 листопада, 2005 - 00:00

Перевиконання автомобільного плану

Компанія «Ніссан Мотор Україна», дочірня японській корпорації Nissan Motor C o , в січні—жовтні реалізувала 3182 автомобілі цієї марки (план на весь 2005 рік передбачав продаж 3 тис. автомобілів). Лише в жовтні було продано 382 автомобілі. Зростанню продажу автомобілів порівняно із запланованими показниками сприяє активна робота компанії «Ніссан Мотор Україна», відкритої у квітні 2005 року. Зокрема, компанія переглянула попередню дилерську мережу, ціни з євро були переведені у долари США, а також трохи знижені. Крім того, компанія веде активну маркетингову роботу. Також на попит, безумовно, впливали законодавчі зміни на авторинку. Разом із тим у компанії не уточнили дані про запланований продаж автомобілів поточного року й плани на наступний рік, зауваживши, що ці плани регулярно коригуються залежно від замовлень і попиту.

Робота без збитків

Таким до кінця поточного року має стати виробництво ЗАТ «Макіївський металургійний завод», створене минулого року як підприємство з повним металургійним циклом на базі основних фондів ВАТ «Макіївський металургійний завод». Поліпшення фінансових результатів роботи відбулося внаслідок впровадження низки організаційно-технічних заходів. При цьому компанія зазначає, що якщо на початку року середня рентабельність товарної продукції ЗАТ «ММЗ» була на рівні «мінус» 18,7%, а в травні — 30%, то нині вона становить, за попередніми розрахунками, близько -3%. У жовтні, який практично був першим місяцем після масштабної кампанії капітально-відновлювальних ремонтів, завод працював у нормальному режимі, повним складом агрегатів основного виробничо-технологічного ланцюжка. Голова правління Володимир Нечепоренко сказав: «Намічена програма ремонтно-відновлювальних робіт і технічного переоснащення підприємства виконана в термін і в основному успішно, нам вдалося істотно наростити виробничий потенціал заводу й розширити асортимент продукції». За його словами, на заводі розпочате впровадження принципово нової для підприємства системи забезпечення якості.

Тяжба з орендарем

Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» (Запоріжжя) продовжує судові розгляди з розробником-орендарем належного заводу полігону промислових відходів у районі Балки Середньої (Вольнянський р-н Запорізької області) — компанією ТОВ «Регіонпромсервіс» — через господарську діяльність компанії, що шкодить довкіллю. «У результаті цієї господарської діяльності Запоріжжя сьогодні перебуває на межі екологічної катастрофи. Мало того, за варварську діяльність орендарів екологічні відомства нарахували нашому підприємству збитків на 2,167 млн. грн.», — сказав заступник голови правління ВАТ «Дніпроспецсталь» Володимир Куйда. За його словами, перевірками державного управління екології та природних ресурсів було встановлено, що розробка шлакових відвалів у Балці Середня ведеться компаніями-орендарями з грубими порушеннями проектних умов, що створює техногенну небезпеку. «На підставі перевірок управління екології ВАТ «Дніпроспецсталь» розірвало договір оренди з ТОВ «Регіонпромсервіс», яке, у свою чергу, звернулося з позовом до Господарського суду Києва, вимагаючи зобов’язати «Дніпроспецсталь» не перешкоджати продовженню їхньої господарської діяльності. Суд виніс рішення в інтересах позивача, яке Апеляційний суд Києва визнав незаконним. Вищий господарський суд 17 жовтня 2005 року припинив виконання постанови Госпсуду Києва від 6 вересня. 15 листопада справа буде розглянута. У свою чергу, генеральний директор ТОВ «Регіонпромсервіс» Алевтина Сердюк переконана, що причиною наміру ВАТ «Дніпроспецсталь» розірвати договір з розробником відходів є зміна керівництва підприємства.

Підтримка села

Світовий банк збирається інвестувати в соціальний розвиток сіл Хустського та Іршавського районів Закарпатської області. Планується, що декілька мільйонів доларів розділять між собою найактивніші сільські общини, які подадуть на конкурс найбільш переконливі проекти соціальних змін у своїх селах. При цьому 10% суми муситимуть сплатити самі общини. За словами консультанта Українського фонду соціальних інвестицій Ніни Петечел, допомогу отримають ті общини, чиї пропозиції подолають жорстку конкуренцію на конкурсі. Згідно з умовами проекту, кошти перераховуватимуть виконавцям будівельних робіт. Протягом 15 років наглядові ради, сформовані з участю представників общин, стежитимуть за цільовим використанням профінансованих об’єктів. Заявки на допомогу Світового банку подали вже сорок із шістдесяти сіл Хустського району. Більшість проектів, поданих для участі в конкурсі, спрямовані на поліпшення рівня освіти, медицини та доріг.

Газета: 
Рубрика: