Новий захист від куль
В університеті міста Дайтона, штат Огайо, пройшли випробування нового прозорого куленепробивного матеріалу для використання у воєнній техніці. Його основу складає оксинітрид алюмінію — прозора кераміка з алюмінію, кисню й азоту. За твердженням розробників, оптичні та структурні характеристики нового матеріалу близькі до параметрів сапфіру. Випробування показали, що він набагато міцніший за звичайне куленепробивне скло, що складається з шарів ламінованого скла, якi чергуються, й полікарбонату. На випробуваннях прозора броня витримала обстріл з ручного кулемета калібру 7,62 міліметра, а потім і 12,7 міліметра. Ці показники наближають новий матеріал вже до справжньої металевої броні. Щоб витримати таке навантаження, звичайне куленепробивне скло мало товщину в десятки сантиметрів. Крім того, нове бронескло відрізняється від звичайного тим, що воно надзвичайно стійке до появи подряпин, що особливо важливо в умовах пустелі, де літаки, злітаючи, підіймають вітром із землі не лише пил, але й камінці. Ще одним важливим фактором є вага — новий матеріал набагато легший за традиційну прозору броню. Нарешті, він у чотири-п’ять разів дешевший за неї. Тепер у Пентагоні вирішують питання про поставки цього матеріалу не лише для потреб ВПС, але й для оснащення ним нових зразків наземної бронетехніки.
На Місяці знайшли воду й кисень
Фахівці NASA заявляють про можливість добути на Місяці кисень і воду. Космічний телескоп Hubble передав знімки супутника Землі, зроблені в ультрафіолетовому діапазоні. Вивчивши фотографії, вчені виявили кілька родовищ мінералу ільменіту. Ільменіт — складний оксид заліза й титану. Він є титановою рудою, і названий на честь Ільменських гір, де його було знайдено вперше. За словами вчених, з ільменіту можна отримувати чистий кисень для дихання чи заправки ракет. Відходом такого виробництва буде вода, яку також можна використовувати. Астрономи вважають, що поклади мінералу знаходяться також усередині 40-кілометрового кратера Аристарх, на незвичайний вигляд якого в ультрафіолетових променях уперше звернули увагу ще у 1911 році. Проте через високу радіоактивність цієї ділянки, яку пов’язують iз розпадом радону, висадка там навряд чи можлива. Відомо, що NASA збирається до 2018 року знову відправити людей на Місяць. Це відкриття може істотно спростити спорудження баз на планеті.
Toyota відкликала мільйон автомобілів
Компанія Toyota Motor Corp., один з найбільших автомобільних концернів у світі, відкликає 1,27 млн автомобілів для усунення неполадок. Українського ринку це не торкнеться. Це є найбільшим одноразовим відкликанням серед японських автомобільних компаній, повідомило агентство Bloomberg. Toyota відкликає автомобілі 16 моделей, серед яких Corolla, RAV4 і Vitz, повідомила компанія в заяві, направленій у міністерство державних земель і транспорту Японії. Як повідомили у представництві Toyota в Україні, передає korrespondent.net, дана інформація стосується лише автомобілів з правостороннім кермом, що на український ринок не постачаються. Відкликання автомобілів обійдеться компанії в 15,49 млрд ієн ($134 млн), при цьому 14,8 млрд ієн припадає на внутрішній ринок і 690 млн ієн — на зовнішній, сказав представник Toyota Пол Ноласко. Автомобілі, що підлягають відкликанню, було випущено в період з 10 травня 2000 року по 31 серпня 2002 року. Згідно із заявою компанії, автовиробник виправить допущені неполадки у роботі фар та гальм.