Богатирські ігри
На Тернопільському театральному майдані відбувся турнір силачів. Незважаючи на негоду, в іграх взяли участь богатирі з різних міст України. До речі, вони продемонстрували непогані результати в міні-турнірі Богатирських ігор, який раніше проходив у Рівному. До тих атлетів приєдналися на майдані двоє богатирів-тернополян. Судив змагання знаменитий спортсмен Василь Вірастюк, який має титул найсильнішої людини планети. Ігри викликали величезний інтерес публіки, і на турнір завітав навіть мер Тернополя Богдан Левків.
Молоді атлети змагалися у п’яти естафетах, демонструючи свою силу та швидкість. Особливо вразило глядачів перетягування вантажівки за допомогою каната. А у перерві змагань усі бажаючі мали змогу перевірити свої сили на богатирських знаряддях (на фото), повідомляє Борис МАШЛЯНКА, Тернопіль.
Комарик-дударик
За останні роки комар — збудник смертельно небезпечної «лихоманки Денге» мутував і навчився пристосовуватися не лише до неприродного середовища проживання, а й до сучасних інсектицидів. Такого невтішного висновку дійшли провідні малазійські ентомологи.
«Лихоманка Денге», яку іноді називають суглобовою лихоманкою, або фініковою хворобою, — гостре вірусне захворювання, збудниками якого є комарі Aedes aegypti та Aedes albopictus. «Як показали проведені в лабораторних умовах численні тести, не тільки сам комар, а і його личинки здатні виживати в умовах засухи й повної відсутності води до півроку», — сказав професор Абу Хассан Ахмад, повідомляють РІА «Новости». Вчений, який викладає в Науковому університеті Малайзії й присвятив понад двадцять років вивченню «лихоманки Денге», зазначив також, що раніше дієве обкурювання місць проживання комарів знищує лише дорослих особнів, залишаючи личинки неушкодженими.
«Процес обкурювання, або фумігації, не заподіює великої шкоди личинкам, які продовжують розвиватися у своїх улюблених місцях, — розщілинах дерев, канавах і заповнених водою ємностях. Знищити личинок неможливо жодним з відомих нині способів, вони ефективні лише для дорослих комарів», — сказав Абу Хассан.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, різке зростання рівня захворюваності на «лихоманку Денге» за останнє десятиліття дозволяє говорити про загрозу виникнення епідемії у більш ніж ста країнах світу. У вересні Центр з контролю та запобігання інфекційним захворюванням США (US Center for Diseases Control and Prevention) визнав «лихоманку Денге» «найнебезпечнішим захворюванням, що передається через укуси комах. Симптомами захворювання є підвищена температура, нудота, блювота, що призводить у особливо тяжких випадках до внутрішньої кровотечі й загибелі хворого. Переносниками цього небезпечного захворювання можуть бути люди, мавпи й, можливо, кажани.