На останній IХ звітнiй виборчій конференції Львівської обласної організації партії «Батьківщина» вибухнув справжній скандал. На адресу нині вже колишнього члена політради та голови фракції облради «Батьківщини» Олега Канівця прозвучали серйозні звинувачення: ніби той вибирав собі «жертви» з- поміж депутатів Львівської обласної ради й пропонував їм за входження в партійні списки «Батьківщини» дати 100 тисяч доларів США. Як стало відомо кореспонденту «Дня», Олег Канівець тепер збирається звернутися до суду. А Iван Денькович, якого вже вдруге обрано головою Львівської обласної організації та який саме й проголосив звинувачення, коментує події так:
— У березні до нас звернувся Олег Канівець і ще кілька депутатів із пропозицією створити у Львівській обласній раді фракцію на партійній основі. Ми з розумінням до цього поставилися й рекомендували обрати Канівця головою фракції, а Романа Гайдучка — заступником. I ніби розпочалася нормальна співпраця, досить швидко пана Олега навіть ввели в бюро, він став моїм заступником. Але ми не знали, що в Канівця це була п’ята чи шоста партія, цих людей цікавили лише посади.
Пізніше до нас почали доходити чутки, що партія «Батьківщина» торгує місцями у виборчих списках. Ми спочатку в це не повірили, але потім факти підтвердилися. Пропонуються місця у списках до Львівської обласної Ради за певну суму. Сам Канівець зі Стрия й до певної міри керував стрийською організацією, й коли там відбувалася звітно-виборча конференція, ми дізналися про подібні ж вчинки: чим вищим мало бути місце у списку до районної ради, тим більшу суму вимагали. На конференції ми засудили дії Канівця та правомірно запитали: чи таким людям доцільно перебувати в партії «Батьківщина»? До речі, ми теж можемо подати до суду, адже на 12-му каналі Олег Канівець проголосив, що в партію «Батьківщина» надходять брудні гроші. Хай він доведе це, назве конкретні прізвища. А якщо розпочнеться судова справа, то ми підемо до суду й підуть люди, яким він пропонував дати хабара».
Цей скандал не лишився поза увагою численного кола людей, адже рейтинг «Батьківщини» на Галичині чи не найвищий серед партій. Сьогодні на Львівщині 10 тисяч осіб — її члени, утворено 768 первинних партійних організацій, зареєстрованих в органах юстиції при кожній сільській раді. Більше того, зараз керівництво партії намагається створити при кожній виборчій дільниці партійну групу, і, щиро кажучи, це майже, на 75% вдалося. Тобто, як стверджує Iван Денькович, організація знаходиться «в бойовій готовності» до парламентських виборів 2006 року і планує, висуваючи кожного свого депутата, перемогти.
Щоправда, дещо іншу думку обстоює Олег Канівець. Він вважає, що львівська організація партії «Батьківщина» перебуває в плачевному стані, найактивніші молоді люди покидають її лави. «А найбільша біда в тому, що партія була задумана як партія одного лідера і статут складений так, що за критику можна викинути з партійних лав будь-кого, нічого при цьому не пояснюючи, а виправдання при цьому виключаються. Конференції проводяться закрито, охоронні фірми не допускають представників преси, і лише поодинокі й перевірені можуть туди дістатися. Хіба так має працювати громадська організація?».
Так чи інакше, а всі партійні голови повернуті до Юлії Тимошенко, вона має поставити остаточну крапку в конфлікті, до речі, зовсім не однозначному. Бо кожен із діючих осіб цієї політичної «імпрези» представляє не просто різні політичні угруповання, а має за спиною різних «сірих кардиналів». I це на Львівщині ні для кого не секрет. Як і те, що значна частина «Батьківщини молодої», не погоджуючись із «суворою дисципліною», яка діє в партії, й маючи величезні амбіції, пішла з її лав. Молодь висловлювалася і проти того, що організація «Крок», а це практично самі бізнесмени, перебирає владу на себе. Вони, молоді, ще не осягнули «політики партії». А саме того, що напередодні виборів кошти мають акумулюватися, перерозподілятися і, зрештою, відіграти значущу роль, як і добре розіграні піар-компанії, які тільки-но розпочинаються.