Якщо Київський апеляційний господарський суд на засіданні 27 вересня розібрався зі справою Нікопольського заводу феросплавів й ухвалив відповідне рішення, то учасники процесу зовсім заплуталися. Цього дня суд намагався пояснити своє попереднє рішення про те, як треба повертати акції багатостраждального НЗФ державі.
Реєстратором акцій НЗФ суд визнав компанію «Славутич-Реєстратор», яку зв’язують із групою «Приват», що вже кілька років зі змінним успіхом бореться за завод.
У чому суть судового рішення? Попри те, що загалом воно на користь «Привату», однак не дає цій бізнес-групі жодної можливості якимсь чином контролювати акції, відкривати збори акціонерів або проводити якісь операції з активами НЗФ. Оскільки одночасно Київський апеляційний господарський суд визнав зберігачем акцій заводу «Укрсоцбанк». Ця структура у свою чергу пов’язана з «Інтерпайпом». У реєстрі «Славутича» «Укрсоцбанк», відповідно, як зберігач не врахований, і «Славутич» не має з «Укрсоцбанком» жодних договірних відносин.
За документами «Укрсоцбанку» список акціонерів веде компанія «Альфа-інвест» (про що, до речі, є і рішення Верховного Суду). Звісно, директор «Славутича» Геннадій Корбан може спробувати прорватися до «Альфа-інвест» із судовим рішенням, однак навряд чи це допоможе. Суд не зобов’язує «Укрсоцбанк» здійснювати якісь операції з акціями. Тобто переведення акцій — це проблеми групи «Приват» і Корбана, якому «Укрсоцбанк» (пов’язаний із «Інтерпайпом») не співчуватиме.
Решта учасників процесу теж від судового рішення не в захваті. Держава через зрозумілі причини обурена затримкою в передачі акцій, а «Інтерпайп» незадоволений визнанням «Славутича» реєстратором.
Отже, через безглузде судове рішення протистояння двох ФПГ за багатостраждальний завод триває. А держава знову опинилася біля розбитого корита. Ні акцій, ні навіть натяку на те, як їх можна повернути.
У результаті суд має нове завдання: треба підготувати ще одне рішення, яке пояснить, як здійснити, здавалося б, просту комбінацію з передачі акцій.