Луганських лемків ушанували. Через 60 років
У найбільш східній області України проживають представники 132 національностей. Нещодавно призначений першим заступником губернатора Зіновій Гузар, уродженець Перемишлянського району Львівської області — етнічної батьківщини українських лемків, дізнавшись про те, що на Луганщині є їх поселення, у вільний від основної роботи час став вести активну пошукову діяльність. Виявилося, що в селах Лутугинського і Новоайдарського районів мешкають жертви насильницького переселення, яких восени 1945 року завантажили у вагони і депортували в малонаселені місця Луганського краю. «Досі ніхто не вибачився перед ними, ніколи не йшла мова і про виплату належної компенсації згідно із законом, — говорить З. Гузар. — У жовтні поточного року виповниться 60 років з моменту депортації лемків з рідних місць мешкання, які зараз територіально належать Польщі. Влада має докласти щонайбільше зусиль, щоб сьогодні цим людям жилося комфортно», — зазначив він. Він зустрівся з кожним мешканцем сіл ім. Карла Лібкнехта і Переможного і під час особистих бесід з’ясував, які проблеми турбують переселенців із Західної України. В одному з сіл за ініціативою З. Гузара закінчується будівництво греко-католицької каплиці, її відкриття заплановано на день Покрови Пресвятої Богородиці, це свято особливо шановане лемками. Відновленню історичної пам’яті цього народу сприятиме і очікувана поїздка делегації старійшин сіл на покинуту батьківщину, повідомляє Юрій НОЖЕНКО, Луганськ.
Центр Києва очистять від підприємств
Київ збирається винести із центру міста низку промислових підприємств для більш ефективного використання території, яку вони займають. Про це, як передає mignews.com.ua, заявив перший заступник головного архітектора міста Едуард Лещенко. «Генеральний план розвитку Києва до 2020 року передбачає винесення близько 140 промислових підприємств», — сказав він на організованій міжнародній конференції «Час інвестувати». За словами Лещенка, Київ має ділянки площею 200—250 га, на які можна винести промпідприємства із центру й створити нові технопарки та технополіси. Ці ділянки вже мають необхідну інфраструктуру, енергетичні можливості й поруч з ними містяться великі житлові райони, які забезпечать необхідну робочу силу, додав він.
Едуард Лещенко зазначив, що чимало столичних промислових підприємств нині або не працюють, або різко зменшили обсяг виробництва після розпаду Союзу РСР, оскільки були орієнтовані на військово-промисловий комплекс. За його словами, їхніми принадами для інвесторів є потужний інженерний і транспортний потенціал, хороше географічне розташування. Загалом вони займають близько чверті історичної забудови міста, тоді як нових вільних земельних ділянок у Києві практично немає, підкреслив перший заступник головного архітектора. Як приклад одного з найбільш перспективних промислових районів для реконструкції Лещенко назвав Теличку — район на правому березі Дніпра між залізничним і Московським мостом. Уже виконано ескізний проект можливої реконструкції, однак реалізація проекту потребує розв’язання значних юридичних питань і великих інвестицій. «Це дуже велика територія й навряд чи сьогодні в Європі можна знайти щось подібне», — підкреслив архітектор.
Іншим прикладом він назвав пропозицію Київського верстатного заводу зменшити займану ним промтериторію, а на звільнених ділянках збудувати великі торговельні, житлові та спортивні об’єкти. У той же час Едуард Лещенко зауважив, що Київ наполягатиме на комплексності всіх проектів реконструкції промислової забудови.
У Харкові потурбувалися про тишу
Депутати Харківської міськради внесли зміни до «Правил з питань дотримання тиші в громадських місцях», передає mignews.com.ua. Зокрема, згідно із санітарними нормами, в денний час (з 8 до 22 години) не допускається рівень шуму, що перевищує 40 ДВА. У нічний час (з 22 до 8 години) рівень шуму не має перевищувати 30 ДВА. Вночі забороняються гучна музика, спів і вигуки, користування радіоапаратурою та іншими подібними установками, салюти, феєрверки, використання піротехніки. Як повідомили в прес-службі Харківської міськради, в нових правилах більш детально прописані умови використання побутової піротехніки. Забороняється застосовувати піротехнічні вироби упродовж доби в місцях масового скупчення людей і при проведенні масових заходів. У інших випадках проведення приватних салютів і феєрверків треба узгоджувати з райвиконкомами міста. У правилах також прописані винятки, коли вимоги дотримання тиші можуть не виконуватися. Здебільшого це стосується попередження й ліквідації наслідків аварій, пожеж, інших надзвичайних ситуацій, а також надання меддопомоги, упередження правопорушень.