Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

20 вересня, 2005 - 00:00

Комплекс «прив'язаний» до моста

ЗАТ «Акта», створене торговельно-промисловими корпораціями «Алеф» та «Ольвія» (м. Дніпропетровськ) вкладе понад $35 млн. у будівництво торговельно-розважального мегакомплексу «Міст-сіті центр». Його першу чергу планується відкрити у вересні 2006 року. Як повідомив генеральний директор ЗАТ Олександр Сидоренко, на презентації проекту комплексу в Дніпропетровську, будівництво другої черги буде завершено наприкінці 2006 року. Комплекс буде розташований у передмостовому вузлі центрального мосту Дніпропетровська. Його загальна площа становитиме 117 тис. кв. м. На нульовому й першому рівнях комплексу будуть розташовані магазини, на другому рівні — найбільший у місті центр розваг. Зараз вже ведуться переговори з майбутніми орендаторами комплексу. А. Сидоренко нагадав, що ділянку землі 1,4 гектара під комплекс було викуплено в приватну власність ЗАТ «Акта» за $1,5 млн. За його словами, на будівництві комплексу працюватимуть до 4 тис. спеціалістів, а після його відкриття буде створено 2 тис. робочих місць.

Спори про приватизацію — прерогатива госпсудів?

Усі суперечки, що виникають на аукціонах, конкурсах, відкритих торгах, фондових біржах та інших організаторах торгівлі в процесі продажу об'єктів приватизації, розглядатимуться тільки в господарських судах. Це стане можливим у разі підписання Президентом України ухваленого Верховною Радою закону про внесення змін і доповнень до законів «Про приватизацію державного майна» та «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», повідомив агентству Інтерфакс-Україна заступник голови Фонду держмайна України Олександр Бондар. За його словами, ще однією знаковою нормою ухваленого закону є включення підприємств, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави, до списку об'єктів, які не підлягають приватизації, до прийняття спеціального закону, що визначає критерії віднесення таких об'єктів до стратегічних. Цього часу в Україні приватизаційні суперечки розглядаються судами всіх інстанцій.

Йде переробка цукрового буряку

Українські цукроварні станом на 19 вересня виробили 88 тис. тонн цукру з буряку нового врожаю, що на 63% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Як повідомили агенції Інтерфакс-Україна в Національній асоціації цукровиробників України (НАЦУ) «Укрцукор», підприємства переробили 2,2 млн. тонн буряку. За добу цукроварні виробляють 13 тис. тонн цукру. Новий сезон переробки буряку врожаю-2005 розпочали 55 цукроварень. За даними асоціації, до виробничого сезону переробки буряку підготувалися 117 цукрових заводів. При цьому квоту на виробництво цукру для внутрішнього ринку (квота «А») отримали лише 106 підприємств. За прогнозами асоціації «Укрцукор», виробництво цукру з буряку врожаю 2005 року становитиме 1,81 млн. тонн (з урожаю минулого року — 1,79 млн. тонн).

Газета: 
Рубрика: