Останнім часом стає все зрозуміліше, що жити в центрі столиці анітрохи не легше, аніж кожного ранку добиратися на роботу з околиці. У зв’язку з глобальною забудовою Києва, кожен будинок у його центрі є гіпотетичною мішенню для зносу. Ось така історія сталася з будинком у центрі Києва на вулиці Терещенківській, 5, де мешкає Герой України Павло Загребельний, народна артистка Євгенія Мірошниченко, а також розташовано квартири-музеї Павла Тичини та Миколи Бажана, які також колись мешкали в цьому будинку.
У помешканні №12 у травні цього року раптово почався капітальний ремонт. Невеликий дворик за будинком перетворився на склад будматеріалів, а в помешканні №11, де проживає родина Загребельних, потріскалася й обсипалася стеля. Як виявилося, під час ремонту в помешканні №12 було вийнято основні палі, зруйновано несучі стіни, поламано перекриття. Хто господар помешкання №12, сусідам з’ясувати не вдалося, було відомо лише те, що за квартиру він не сплачує вже декілька років. Павло Загребельний звернувся до районної адміністрації та ЖЕК ДП «Укржитлосервіс», який є власником будинку на Терещенківській і підпорядковується широко відомому Державному управлінню справами Президента, яке називають у народі ДУСею.
«Після цього нам телефонували й погрожували, обіцяли зробити нестерпним життя не лише в нашому помешканні, але й у всьому будинку», — розповідає син письменника Михайло Загребельний. Погрозу незабаром було реалізовано — невідомі сусіди з помешкання №12 «затопили» квартиру Загребельних. Далі — більше. 19 червня зі стелі в двох кімнатах помешкання №11 водоспадом полилася вода. Її перекрили, а рятувальники, що приїхали на виклик, зняли раніше поставлені пломби з помешкання №12 і побачили ось що. На підлозі в двох кімнатах лежали поліетиленові шланги, з яких вода і надходила якраз на... кріплення світильників квартири №11. Самозапалювання не сталося лише дивом.
Син письменника Михайло Загребельний звертався у всілякі інстанції. У ДУСі прохав хоча б ім’я власника помешкання №12, яке потрібне, щоб подати до суду. ДУСя ім’я не назвала. «Очевидно, наш будинок у елітному районі Києва став продовженням сумної історії будинків, які руйнуються за невідомих обставин. На його місці знайдуть що збудувати», — робить висновки Михайло Загребельний. Чи така істинна причина тих «дивацтв», які відбуваються — покаже час. Одне зрозуміло, що навіть звання Героя України не гарантує в нашій країні банальних тиші та спокою.