Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Приватизація відповідала інтересам держави,

вважає Вiктор Пiнчук
17 вересня, 2005 - 00:00

Голова корпорації «Інтерпайп» Віктор Пінчук заявив, що до конкурсу з приватизації ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» не була допущена лише група «Приват». Про це він сказав в інтерв’ю російській газеті «Ведомости».

«Умовам конкурсу не відповідала лише група «Приват». Фактично весь скандал було роздуто однією цією групою, жодних нарікань з боку іноземних претендентів ніколи не було. Та от щойно проявилися справжні мотиви реприватизаційних дій Тимошенко, проявилася й справжня логіка. Щоправда, досить далека від державних інтересів», — заявив Пінчук.

«Конкурс був абсолютно відкритим. Сума, яку ми заплатили в 2003 р. за 50-вiдсотковий пакет, — $80 млн. — увійшла на той момент до трійки найбільших приватизаційних операцій. Наприклад, від приватизації двох феросплавних заводів — Запорізького та Стаханівського — Україна отримала приблизно у вісім разів менше, ніж від продажу половини НЗФ», — підкреслив він.

За словами Пінчука, після придбання контрольного пакета консорціумом «Придніпров’я» завод значно збільшив потужності. «Ми прийняли підприємство з виробництвом 400 тис. тонн феросплавів на рік, а відбирати його у нас почали після того, як воно перевищило 1 млн. тонн. Середня зарплата робітників була $100, а стала понад $300. Підприємство відраховує понад 100 млн. гривень податків щорічно, зроблено істотні інвестиції у виробництво та соціальну інфраструктуру», — сказав Пінчук.

Нагадаємо, в серпні народний депутат України, член комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва і голова ММК ім. Ілліча Володимир Бойко виступив з різкою критикою передачі ВАТ «НЗФ» до рук промислово-фінансової групи «Приват». «НЗФ — найбільший у Європі завод, який виготовляє феросплави, необхідні для металургійної промисловості. Не дай Боже, якщо це підприємство потрапить до рук «Привату». Тоді він стане повним монополістом з виробництва феросплавів і зможе диригувати цінами», — сказав Бойко в інтерв’ю газеті «Грані плюс».

У 2003 році під час приватизації держпакета акцій ВАТ «НЗФ» на ім’я президента України було відправлено листа за підписом керівників «АМК», «Запоріжсталі», «Криворіжсталі», «Азовсталі» та інших найбільших металургійних підприємств. Автори листа просили не допустити приватизації монополізації феросплавного виробництва на ринку України і не продавати НЗФ структурам, близьким «ПриватБанку».

Близько 73% акцій НЗФ контролює консорціум «Придніпров’я», який 26 травня 2003 року придбав 25% держпакет ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» на приватизаційному конкурсі. Того самого року консорціум придбав ще один 25% плюс 1 акція пакет, сплативши 205,5 млн. грн. за кожен із придбаних пакетів.

Олена НЕСТЕРЕНКО
Газета: 
Рубрика: