На роботу — на велосипеді
Таку назву мала акція, яку вкотре ініціювала неформальна велобайкерська спільнота Києва. Учора близько сотні її представників зібралися біля арки Дружби народів і колоною рушили на Хрещатик. Покружлявши на велосипедах центральними вулицями міста, вони роз’їхалися по офісах. У такий простий спосiб учасники акції спробували привернути увагу до проблем українських велосипедистів. А саме — що на більшості трас відсутні передбачені в правилах дорожнього руху спеціальні доріжки. Так само не відшукаєш у столиці й охоронюваних велосипедних стоянок. Учасники акції наголосили, що рекламують один із найбільш «здорових» і «чистих» видів транспорту. Наприклад, у Пекіні кожен житель міста має по кілька велосипедів, що «розкидані» по різних стоянках. А в деяких містах Західної Європи велосипедна доріжка відділена від проїжджої частини каменем або кольором. А все тому, що місцева влада розуміє: більше велосипедів — менше «пробок» і чистіше повітря.
Велобайкерська спільнота Києва має намір перетворювати подібні акції на традицію. Наступного разу, цілком імовірно, в ній братимуть участь студенти — на велосипедах вони поїдуть на навчання.
Любителів хокею — в казарми
Організаційний комітет чемпіонату світу з хокею, який відбудеться в 2006 році в Ризі, розглядає можливість розселення гостей турніру на поромах і в солдатських казармах. Через брак готельних номерів у столиці Латвії туристів ніде розміщувати. Про це пише Lenta.ru з посиланням на видання «Бізнес і Балтія». Під час нещодавнього візиту до Латвії президента США Джорджа Буша гостей розміщували на спеціально зафрахтованому поромі. Але компанія Silja line, у відповідь на запитання про можливості оренди порома на час чемпіонату світу назвала дуже високу ціну.
Депутати Ризької думи запропонували інший варіант — розміщення уболівальників у казармах Міністерства оборони в Чиєкуркалнсі. Ситуація на початок світової першості, що пройде весною наступного року, не зміниться, навіть iз урахуванням того, що місцеві бізнесмени почали будівництво кількох готелів.