Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?

«Проїхали. Живемо далі!»
10 вересня, 2005 - 00:00

Криза у команді влади та її можливі позитивні й негативні наслідки, враження від початку нового навчального року — про ці та інші події у традиційній щотижневій рубриці «Що хорошого? Що поганого?»

Юлія МІЩЕНКО , гурт «Таліта Кум»:

— У рубрику «погане» однозначно потрапляє скандал Порошенко—Зінченко та серія відставок після нього. Великою перемогою помаранчевої команди було об’єднання різних постатей та різних політичних сил. Те, що зараз відбувається, забирає бали у помаранчевих політиків — а справжня перемога і надія на глобальні зміни в країні може відбутись лише за умови перемоги і великої переваги на парламентських виборах. Зараз дуже багато провокацій: політичні опоненти стали менш публічними, але не втратили механізми впливу — мас-медіа і потужні капітали. Навіть якби робота влади і командна гра були бездоганними, все одно б — парламентські бої були б нелегкими, бо занадто багато поставлено на карту. А так «неіснуючій» опозиції навіть старатись особливо не треба — явні проблеми та розкол в оточенні Президента: напередодні виборів у парламент помаранчеві самі розгортають активну антипіар-кампанію. Зрозуміло, що всі ми люди, у всіх є симпатії і антипатії, інтереси і т.д. Але народ хотів бачити ключові фігури революції в одній упряжці — принаймні до парламентських виборів...

Також мене засмутило самоусунення Тараса Стецьківа від керування УТ-1. Хоча, можливо, його повернення в депутати є політичною необхідністю. Зрештою тандем Олександр Ткаченко—Андрій Шевченко (за прогнозами, перший має найбільші шанси очолити НТКУ. — Ред. ) — чи не найпрофесійніший в Україні, то ж я вірю у світле майбутнє державного телебачення!

А для мене особисто і для «Таліти Кум» це був успішний цікавий тиждень: 3 вересня ми виступали у Варшаві на концерті, присвяченому українській незалежності, куди вирушили просто зі зйомок «Пісні року». Повернувшись до Києва, затвердили монтаж відеоримейку до танцювальної версії нашого останнього синглу «Що знаєш ти про дівчат» — він днями з’явиться в ефірі. Цей тиждень пройшов також у підготовці проекту «500% успіху — жіночий погляд!», який розробляє агентство «Максимум Музики», яким я керую. Так називатиметься незвичайний фешн-показ у межах фінальної вечірки «Сезонів моди». А ще ми зараз плануємо зйомки нового відео і протягом тижня обговорювали деталі зі знімальною групою. Тобто щодо нас — все тільки в рубрику «хороше»! Мабуть, тому, що я завжди стараюсь позитивно мислити. Протягом цього тижня, як і у кожної людини, у мене, звичайно, було чимало і складних та не дуже приємних моментів — але про погане у своєму житті я завжди стараюсь відразу думати: «ОК, проїхали. Живемо далі!». Ще з хорошого — підготовка до форуму видавців, який за тиждень стартує у Львові, а також сонце та хороша погода!

Мирослав ПОПОВИЧ, директор Інституту філософії Національної академії наук України:

— Йдеться про урядову кризу — це було і хороше, і погане. Всі ми сиділи біля телевізорів і слухали. І це було таке шоу, якого ми вже давно не бачили. В цьому є, звичайно, погане, оскільки кожна конфліктна ситуація в керівництві завжди знижує рейтинг довіри, бо вимагає стати на чиюсь сторону. Але тут є і свій плюс, оскільки ми стаємо далі від режиму особистої влади. Має бути партійна коаліція, а не сукупність особистих відносин. І шкідливість цієї системи особистої відданості чи особистої ненависті остання декада дуже наочно показала. Тому в мене двоїсте ставлення до всього, що відбулось. Я думаю, що ми все-таки станемо ближче до демократичного суспільства.

Інна ШОСТАК, кандидат історичних наук, факультет політико- інформаційного менеджменту Національного університету «Острозька академія»:

— Якщо говорити про те позитивне, що відбулося за останні дні в житті нашої держави, то як викладач я хотіла б відзначити початок нового навчального року, оскільки як для мене, так, на мою думку, і для багатьох людей в нашій державі, — це символізує поступ вперед, інтелектуальний розвиток, відкриття нових можливостей.

Якщо говорити про події останніх днів, то я б не сказала, що їх, зокрема події четверга, можна називати політичною кризою. Оскільки поняття «політична криза» часто символізується з обвалом, крахом. А події останніх днів містять у собі, на мою думку, як негативні моменти, так і позитивні. І позитив я бачу в тому, що це — шлях залучити нові інтелектуальні сили для політичного й економічного розвитку нашої держави. Тому вважаю, що на події четверга треба дивитися з оптимізмом. Це — досвід нашої молодої політичної влади, завдяки якому, можливо, вона зможе далі рухатися вперед. В будь-якому випадку зміна уряду ще не свідчить про кризу у політичному житті.

Щодо особистого життя, то на цьому тижні у мене трапилася така приємна подія, як день народження: можливо, саме в світлі цього мій настрій був оптимістичним.

Оксана БУТ, звукорежисер, старший викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого:

— Особисто для мене тиждень з 3 по 8 вересня пройшов під знаком зустрічей та знайомств. З одного боку, всі мої друзі повертаються з відпусток з новими враженнями і цікавими фотографіями, з іншого — студенти після вакацій приступають до навчання. Я цього року викладаю у трьох вищих навчальних закладах, тому для мене це є суттєвою зміною ритму життя. Новий навчальний рік завжди зустрічаю з ентузіазмом та новими силами. Навіть постійні перетасування в розкладі занять не заважають мати гарний настрій. Обмін інформацією, новинами, несподіванки у зміні іміджу за літо — дають відчуття оновлення, подібне до Дня народження чи Нового року. Негативним у цьому процесі є та кількість паперів, що доводиться писати: заяви, плани, замовлення аудиторій і зміни, пов’язані з приєднанням України до Болонського процесу, вже зараз мають конфліктне забарвлення. Мені здається, що нововведення більше звернені до документування форм контролю, ніж на здобуття студентами реальних знань із фаху.

Людмила ХАРІВ , журналіст, телеканал «НТН»:

— Безсумнівно, перше місце в рейтингу подій із позитивним емоційним зарядом посідає початок нового навчального року. Порадували також наші футболісти на чолі з Олегом Блохіним, які наступного літа поїдуть до Німеччини на всесвітнє свято футболу. Приємно, що в нашій країні є молоді цілеспрямовані люди, поєднані загальною метою і що уміють її досягати.

Навіть не знаю, який знак — «плюс» або «мінус» — несе початок нового політичного сезону в парламенті. Сподіваюся, відпочивши, люди повернулися до залу Верховної Ради і з новими силами займуться розв’язанням реальних проблем простих людей. Хотілося б, щоб саме так воно й було — щоб політики зрідка думали про те, чого від них чекають виборці, а не тільки про розподіл матеріальних благ у своєму колі. Проте не помилюся, якщо скажу, що наближення чергових виборів стане мотивом для наших керівників знову почати підкреслено піклуватися про «простих смертних».

Минулий тиждень довго буде асоціюватися й зі скандалом в оточенні Президента Віктора Ющенка. Звичайно, завжди неприємно, коли правда про перших осіб країни стає надбанням усіх, адже треба вміти тримати удар. Мабуть, скандал у колі колишніх героїв Майдану й, особливо, спосіб його вирішення — головне розчарування минулого тижня.

Втім, що дійсно я назвала б сумним — так це те, що літо пролетіло, як завжди, стрімко й непомітно.

З минулим тижнем у мене пов’язані й приємні турботи: підготовка до ефіру моєї авторської програми «Особистий погляд».

Підготували Юлія КАЦУН, Михайло МАЗУРІН, «День»
Газета: 
Рубрика: