Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ

8 вересня, 2005 - 00:00

ГОНГАДЗЕ: Мій син не був героєм, він був професіоналом...

Місцевий суд Печерського району Києва відмовив Лесі Гонгадзе у прийнятті скарги на бездіяльність Генпрокуратури України, із посиланням на «Німецьку хвилю» повідомляє www.pravda.com.ua. Суд Печерського району вже не вперше відмовляє матері загиблого журналіста у прийнятті скарги на Генпрокуратуру. В останній скарзі йшлося про неприпустимість усунення від справи Гонгадзе адвоката Андрія Федура. За словами пані Лесі, помічникам адвоката теж перешкоджають у вивченні матеріалів слідства. Рішення Печерського суду вона оскаржуватиме, хоча переконана, що це безнадійно. Також досі немає жодних результатів експертизи ДНК, до якої Генпрокуратура залучила німецьких фахівців — попри обіцянки, що висновки будуть до кінця серпня.

«Ніхто нічого не повідомляє, ніхто зі мною не бажає контактувати, якби не журналісти, справа б канула давно, — сказала Леся Гонгадзе журналістам. — Що Ющенко, що Кучма — нічого не змінилося. Я не піду до Ющенка, і не подам йому руки, у нас нічого спільного немає. І мені не треба Героя України для мого сина, він не був героєм, він був професіоналом», — зазначила мати журналіста.

Раніше Леся Гонгадзе вже неодноразово заявляла про наміри звернутися до Європейського суду.

Центрвиборчком готовий «очищати» вибори

Голова Центральної виборчої комісії України Ярослав Давидович не вбачає об’єктивних підстав говорити про те, що парламентські вибори 2006 року будуть «брудними». Поряд із цим в інтерв’ю журналістам голова ЦВК припустив, що представники політичних партій «виливатимуть відра бруду одне на одного» пiд час виборчої кампанії, однак Центрвиборчком, зі свого боку, робитиме все, щоб «виключити всі можливості дати негативну оцінку виборчому процесу». Я. Давидович також зазначив, що ЦВК постарається контролювати ведення передвиборної агітації, для чого, зокрема, буде створена спеціальна рада. Голова ЦВК наголосив, що зараз у комісії, попри те, що до неї входять представники різних політичних сил, «зовсім інший дух, інша атмосфера». «Ми сьогодні працюємо зовсім під іншою позицією — ми сьогодні працюємо на чесність», — наголосив він. За словами голови Центрвиборчкому, основною відмінністю майбутніх парламентських виборів є передбачений новою редакцією Закону «Про вибори народних депутатів» порядок складання списків виборців, формування дільничних й окружних комісій. Він зазначив, що в частині складання списків виборців було враховано негативний досвід президентської кампанії. Нова редакція закону також обмежує верхню планку чисельності членів окружних і дільничних комісій (18 та 24 особи. — Ред. ), що дозволить забезпечити велику керованість їхньою діяльністю, а також передбачає можливість участі у спостереженні за виборчим процесом громадських організацій.

Крім цього, закон чітко регламентує процес внесення виборців у списки — на основі реєстрації за місцем проживання, перебування у військовій частині, в карно-виконавчих установах, сказав голова ЦВК. Разом із тим, відповідаючи на запитання про виборче право громадян, які не мають можливості зареєструватися за місцем проживання, Я. Давидович зазначив: «Це запитання до тих, хто під куполом, і навпаки (до Верховної Ради і Кабінету Міністрів. — Ред. )». «Ми забезпечили виборчі права тим, хто сам перебуває в правовому полі», — додав він.

Вiд «Нашої України» пiшов Рух

Фракція «Наша Україна» перейменувалася у фракцію політичної партії Народний союз «Наша Україна», повідомив у вівторок перший заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк. Крім того, зареєстрована фракція Народного Руху України, до якої ввійшли 14 колишніх членів фракції «Наша Україна». Серед них — В’ячеслав Коваль (лідер нової фракції), Ярослав Кендзьор, Михайло Поживанов, Геннадій Удовенко, Рефат Чубаров, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Раніше В. Коваль мотивував створення окремої фракції необхідністю забезпечити демократичний перебіг майбутніх парламентських виборів, оскільки закон про вибори народних депутатів надає партіям, які мають свою фракцію в парламенті, перевагу при формуванні тервиборчкомів. (Згідно із законом про вибори народних депутатів, до складу окружних виборчих комісій, за наявності відповідного подання, обов’язково зараховують по одному представнику партій або блоків, які мають станом на 15 вересня свої фракції в парламенті.) Лідер фракції НСНУ Микола Мартиненко у свою чергу заявляв, що між НСНУ і НРУ продовжує діяти рамковий договір про співпрацю.

Перший віце-спікер також оголосив про розпуск групи «Демократичні ініціативи», в складі якої залишилися чотири депутати.

Таким чином, до фракції НСНУ на цьому етапі входять 63 депутати, КПУ — 56, «Регіонiв України» — 53, Народної партії — 44, БЮТ — 43, Соцпартії — 25, УНП — 25, СДПУ(О) — 20, «Єдиної України» — 20, «Демократичної України» — 19, ПППУ — 15, НРУ — 14.

Газета: 
Рубрика: