Австрійці придбали український банк
Raiffeisen International Bank-Holding AG (Відень) завершив переговори про купівлю 93,5% акцій АПКБ «Аваль» (Київ), другого за величиною українського банку. Про це повідомив австрійський банк у прес-релізі. Згідно з домовленістю сторін, вартість операції не розголошуватиметься. Операція підлягає затвердженню Нацбанком України та іншими відповідними органами України та Австрії. «Україна є одним із найважливіших для нас ринків. Завдяки цьому придбанню Райффайзен стає номером один у країні. Банк «Аваль» має здорову економічну базу та велику філіальну мережу по всій Україні, що відповідає планам розвитку Райффайзенбанку, який діє в Україні», — вважає голова правління Raiffeisen International Герберт Степіч. У прес-релізі зазначається, що разом обидва банки сформують найбільшу банківську групу в Україні з часткою ринку 11,9%. За словами Г. Степіча, Райффайзен Інтернешнл має намір деякий час координувати роботу двох банків окремо, і про злиття «йтиметься пізніше».
Росіянам сподобався VIP-варіант Ан-148
На авіасалоні МАКС-2005 у Москві підписано протокол про наміри між АНТК ім. Антонова та російською авіакомпанією «КрасЕйр» про купівлю VIP-варіанта літака Ан-148. «КрасЕйр», швидше за все, закупить як мінімум два-три Ан-148 у VIP-варіанті. Незважаючи на схожі характеристики Ан-148 та Російського регіонального літака (RRJ), авіакомпанія вибрала російсько- український літак тому, що, на відміну від російської розробки, яка поки що перебуває в стадії проектування, Ан-148 уже літає. «КрасЕйр» стане першим одержувачем Ан-148 у Росії. Протягом двох років їй буде поставлено десять машин. Державний секретар України Олександр Зінченко, який був присутній на підписанні угоди, відзначив, що цей контракт базується на впевненості в майбутньому літака Ан-148. Він також розповів, що стан та перспективи російсько-української співпраці в авіабудівництві планується обговорити під час зустрічі президентів України та Росії Віктора Ющенка та Володимира Путіна, запланованої на 26 серпня цього року.
Претендентів стало двоє
Зацікавленість у будівництві в Україні алюмінієвого заводу, крім компанії «Російський алюміній» («РусАл»), виявила ще одна компанія, яка направила свої пропозиції робочій групі при Кабміні. Як повідомила агентство Інтерфакс-Україна начальник управління цінової політики в електроенергетиці НКРЕ Раїса Лагодюк, зараз робоча група розглядає пропозиції двох потенційних інвесторів — «РусАл» та компанії з американськими інвестиціями. За її словами, «РусАл» погоджується на будівництво алюмінієвого заводу у разі забезпечення його електроенергією на рівні $0,01 за 1 кВт.год., тоді як інша компанія згодна на будівництво при тарифах на електроенергію в розмірі $0,014—0,015 за 1 кВт.год. Р. Лагоднюк відзначила, що діюча система енергоринку дозволяє забезпечити такий тариф окремому підприємству лише у разі прийняття відповідних нормативних документів, наприклад, окремою постановою або розпорядженням уряду.
Вiдбулася зміна власників
Голландський інвестиційний фонд придбав акції двох українських цементних заводів — ВАТ «Донцемент» і ТОВ «Цемент Донбасу» (обидва — Донецька обл.). Про це повідомили агентство Інтерфакс-Україна з поінформованих джерел. За його даними, ТОВ Golden Gate Business, LLC (Київ) продало належні йому 18% ВАТ «Донцемент» і 100% — ТОВ «Цемент Донбасу» і припинило діяльність як керуюча компанія цих заводів. За даними ДКЦПФР, раніше акції ВАТ також належали німецькій Cimera Вeteligungen Gmbh (25% акцій), німецькій Сanisia Deteiligungen Gmbh і голландській Grendahl Investments B.V. Netherlands (по 24%). У той же час джерела не повідомили, чи є придбання належних Golden Gate Business акцій збільшенням частки голландської Grendahl Investments B.V. Netherlands або ж акції придбала інша структура.