Твердження про те, що Львівщина має стати туристичною Меккою, має під собою серйозне підґрунтя. Адже тут зібрано приблизно 20 відсотків усіх архітектурних і музейних скарбів України. Досі гроші, що виділялися Міністерством культури та туризму кожної області, відповідали кількості жителів, тобто, якщо у Львівській області нараховувалося, наприклад, два мільйони громадян, то і виділялося два мільйони гривень. Тому Львівщина довгий час буквально задихалася від неможливості демонструвати свої музейні багатства.
— Після одного з останніх рішень Верховної Ради про розподіл бюджетних коштів відповідно до наявних архітектурних і музейних пам’ятників, — говорить Борис Возницький, директор Львівської картинної галереї, — у мене з’явилася надія, що ми зможемо експонувати не чотири відсотки музейних фондів, а значно більше.
Що ж зможуть побачити туристи, які найближчим часом приїдуть до України і, зокрема, до Львова? До Дня Незалежності планується відкриття музею сучасної скульптури Михайла Дзиндри. Унікального музею, збудованого на кошти самого художника, довгий час через усілякі казуси не міг побачити широкий глядач. І лише з виділенням 57 тисяч гривень обласною адміністрацією на благоустрій території можна буде перерізати стрічку. Любителі скульптури познайомляться із творчістю Дзиндри, а це понад 1000 скульптур, створених художником в Америці і перевезених на спеціально для цього зафрахтованому пароплаві до України, знову ж на кошти самого художника. Сьогодні роботи розміщені на більше ніж 1300 квадратних метрах музею, нарешті переданого на баланс Львівської картинної галереї, під опікування Бориса Возницького. І це стане 16-м музейним об’єктом галереї, що володіє незчисленними багатствами.
Чесно кажучи, львів’яни сподівалися, що і Палац Потоцького зможе вже цього літа функціонувати як Музей Західного мистецтва. Залишилося лише кілька кімнат доробити, по суті — роботи не більше, ніж на місяць. Але «Львівпромбуд» зняв з об’єкта своїх будівельників через відсутність відповідних проплат, і «Львівреставрація», яка є більш терплячою, і та також кілька днів тому припинила роботу. Галерея сподівалася на гроші, обіцяні державою на підготовку святкування 750-річчя Львова.
Є навіть така думка — якби не наш катастрофічний брак грошей, то не досяг би такого розвитку музейний менеджмент. Особливо серйозне напрацювання в цьому плані у Львівського історичного музею. Тут і здають приміщення під кафе, і постійні презентації в королівських залах проводять, і спільні виставки із закордонними музеями організовують, і дають експонати для тимчасового показу в інших музейних інституціях. Серйозним кроком для подальшого розвитку музейного менеджменту стало створення два роки тому регіональної Асоціації музеїв і галерей, яку очолив Зиновій Мазурик. Сьогодні асоціація, розробляючи музейну тактику, уважно стежить за тим, щоб музеї не занадто потурали вимогам ринку, і в комерційних відносинах не переважали гроші. Адже головним має бути почуття відповідальності за спадщину.