Інфляція в Україні за сім місяців становила 6,7%, тоді як за цей же період минулого року — 4,4%, а за прогнозами уряду до кінця року має скласти не більше 9,8%. Може тому прем’єр-міністр Юлія Тимошенко виявила готовність розкрити весь нюанс макроекономічної ситуації в Україні Міжнародному валютному фонду, якого даний показник надто непокоїть. Але Тимошенко, як завжди, сповнена оптимізму. На зустрічі з директором- розпорядником МВФ Родріго де Рато вона уточнила: «Ми вважаємо, що ситуація є стабільною. Прогноз досить оптимістичний».
МВФ iз цим, схоже, згоден. Принаймні, у відповідь на пропозицію повністю розкритися Родріго де Рато привітав новий уряд з успішними зусиллями щодо зміцнення демократії й економічної стабільності в Україні та пообіцяв свою підтримку в будівництві вільної модерної країни. За його словами, на нас чекає світле майбутнє. У той же час він відзначив високий рівень інфляції в Україні та заявив про необхідність боротися з цим надто негативним явищем. Підтримуючи прагнення уряду стримати інфляцію, представник МВФ запропонував основне знаряддя в цій війні — ним могла б стати монетарна політика. Причому флагманом боротьби на цьому фронті мав бути Національний банк, якому уряд повинен дати в руки монетарні інструменти розвитку економіки й дозволити зробити обмінний курс більш гнучким, як це встановлено в розвинених країнах. Рато підкреслив роль Нацбанку в боротьбі з інфляцією. Безперечно, Нацбанк намагався її знизити, однак реальну ціну цього пам’ятають не лише експортери, по яких ревальвація вдарила найсильніше.
Юлія Володимирівна визнала, що авторитет і поради МВФ мають для уряду України величезне значення. За її словами, саме ця зустріч допомогла зрозуміти, що треба робити на рівні Національного банку й уряду для забезпечення запланованого рівня інфляції на поточний рік. Крім того, говорячи про необхідність реформувати всі галузі, вона закликала делегацію фонду допомагати в цьому своїми порадами й стежити за зростанням макроекономічних показників. Звичайно, пан Рато з готовністю відгукнувся, зазначивши, що допомога базуватиметься на програмі її ж уряду.
Крім того, прем’єр хоче залучити МВФ до створення бюджету-2006 року. «Ми дійшли взаємних висновків, що маємо сформувати бюджет на майбутній рік, який має мінімальний дефіцит, потужну витратну частину розвитку, що базується на податковій політиці, яка веде до розширення бази оподаткування та зниження розміру податків», — сказала Тимошенко, відзначивши, що в цьому держбюджеті нарівні з соціальними виплатами значну частину витрат буде присвячено інвестиціям державних фінансів у систему розвитку економіки. Щоправда, за словами прем’єра, борги уряд не плодитиме, а зі старими розраховуватиметься вчасно й повністю. Родріго де Рато, схоже, в це вірить.