Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Атомний подзвін

9 серпня, 2005 - 00:00
ТІЛЬКИ ДО КІНЦЯ 1945 РОКУ ЧИСЛО ЖЕРТВ БОМБАРДУВАННЯ ХІРОСІМИ СЯГНУЛО 140 ТИСЯЧ... НАПІВЗРУЙНОВАНИЙ «АТОМНИЙ ДІМ» У ХІРОСІМІ — ПАМ’ЯТНИК ЗАГИБЛИМ І ПОПЕРЕДЖЕННЯ НОВИМ ПОКОЛІННЯМ ЛЮДСТВА / ФОТО РЕЙТЕР

Цими днями людство відзначає 60-тi роковини однієї з найбільших трагедій у своїй історії: 6 серпня 1945 року атомна бомба була скинута на Хіросіму, а 9 серпня — на Нагасакі. У вихідні в Музеї ракетних військ стратегічного призначення, що в селищі Побузьке на Кіровоградщині, відкрилася виставка в пам’ять про цю дату. У відкритті експозиції взяв участь Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Кіщіро Амае. Він згадав про біль Хіросіми, Нагасакі й Чорнобиля, а також про загрозу, яка все ще походить від атомної енергії. «Першою загрозою є існування тих держав, які хочуть володіти атомною бомбою. Другою — міжнародні терористи, які також прагнуть отримати зброю масового знищення», — сказав він. Пан Амае нагадав про нещодавній візит до Хіросіми Президента України Віктора Ющенка й особливо відзначив те, що наша країна добровільно відмовилася від статусу третьої ядерної держави у світі й вивезла всі ядерні боєголовки. «Виставка, яка сьогодні відкрилася в Побузькому, дуже значна не тільки для Японії та України, а й для всього світу, враховуючи той факт, що раніше тут була одна з баз міжконтинентальних балістичних ракет із ядерними боєголовками», — сказав посол.

У самій же Хіросімі 6 серпня відбулась жалобна церемонія. Мер міста Тадатоші Акіба заявив, що в Японії та в усьому світі не бракує людей, готових підтримати справу жертв атомного бомбардування: боротися за заборону ядерної зброї та встановлення справжнього миру в усьому світі. Рух «Мери за мир», який об’єднує понад 1080 міст, провів свій з’їзд у Хіросімі, на якому переглянув Надзвичайну кампанію щодо заборони ядерної зброї, розпочату два роки тому. Учасники руху ухвалили домагатися необхідних кроків від ООН. «На жаль, нарада з питань перегляду Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, яка відбулася в травні цього року, не залишила сумніву, що ядерні держави та країни, які бажають стати такими, ігнорують думку більшості людей та урядів світу, піддаючи ризику виживання людства», — сказав мер Хіросіми. До 9 серпня 2006 року оголошено Рік спадку, пробудження й обов’язку. Протягом цього року «Мери за мир» проведуть різноманітні кампанії за заборону ядерної зброї в багатьох містах по всьому світу.

Варвара ЖЛУКТЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: