Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Морські ворота» України потребують стратегії

5 серпня, 2005 - 00:00
ПРЕЗИДЕНТ ВІКТОР ЮЩЕНКО, РАДНИК ДЕРЖСЕКРЕТАРЯ ВІТАЛІЙ ГАЙДУК (ЛIВОРУЧ), ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР КРИМУ АНАТОЛІЙ МАТВІЄНКО І СПІКЕР КРИМСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ БОРИС ДЕЙЧ ОГЛЯНУЛИ БУРОВУ УСТАНОВКУ З ВИДОБУВАННЯ ГАЗУ І ГАЗОКОНДЕНСАТУ НАК «ЧОРНОМОРНАФТОГАЗ», РОЗТАШОВАНУ В МОРІ / ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

Якщо найближчим часом влада не визначиться зі стратегією розвитку морських портів на найближчі п’ять років, «для України як морської держави перспективи розвитку на багато десятків років можна закрити», — вважає Президент Віктор Ющенко. З 19-ти українських морських портів дві третини, за словами Президента, не мають перспектив. Про це глава держави заявив під час ознайомлювальної поїздки по низці об’єктів Криму, в якій його супроводжували держсекретар Олександр Зінченко, прем’єр-міністр Криму Анатолій Матвієнко, спікер парламенту Криму Борис Дейч, голова Держуправління справами Ігор Тарасюк.

Зокрема, Президент ознайомився з проектом будівництва Кримського морського транспортно-промислового комплексу в районі озера Донузлав, з посиланням на прес- службу глави держави повідомляє Інтерфакс-Україна. Проект приблизною вартістю 2,5 млрд. євро передбачає будівництво порту з 12-ма терміналами, аеропорту, автошляху та залізничної колії довжиною 104 км. Будівництво першої черги комплексу може бути завершене в першому півріччі 2007 року, другої черги — 2014 року. Як зазначили експерти, введення в дію першої черги проекту дозволить державі щорічно отримувати близько 340—400 млн. грн. податків. Крім того, будівництво нового комплексу забезпечить 12 тис. нових робочих місць, а через 9—10 років комплекс може стати самоокупним. В. Ющенко приділив особливу увагу питанню залучення до реалізації проекту інвестицій. Експерти запевнили Президента, що інтерес інвесторів до цього проекту високий, зокрема й закордонний. Це дало главі держави підстави висловити переконання, що реалізація цього проекту має отримати «найвищий міжнародний статус». «Настав час будувати міжнародний морський торговий порт «Донузлав», — підкреслив В. Ющенко. На його думку, одним з важливих партнерів України у будівництві може стати Туреччина, оскільки робота нового порту в декілька разів підніме водотоннажність суден, які проходитимуть через Босфор. В. Ющенко повідомив, що розмовляв на цю тему з президентом і прем’єр-міністром Туреччини під час свого останнього візиту в цю країну.

Під час поїздки Кримом В. Ющенко ознайомився також з роботою Національного центру управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) Національного космічного агентства України, що поблизу Євпаторії.

Мар’яна ОЛIЙНИК, «День»
Газета: