Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

27 липня, 2005 - 00:00

Грошей на молодих мам не вистачає

Допомогу при народженні дитини в новому розмірі отримали 44 тисячі українських матерів. Про це, як передає forUM, заявив міністр праці та соціальної політики В’ячеслав Кириленко на засіданні правління Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності. А вже призначено виплату 66 тисячам матерів.

У матеріалах, які роздали членам правління, зазначається, що фонд розраховує на збільшення щомісячної народжуваності в цьому році з 20 тисяч в квітні до 25,5 тисячi в грудні поточного року, в зв’язку з чим на виплати допомоги на дитину в цьому році буде потрібно 1,1 млрд. грн. Правління Фонду ухвалило постанову про затвердження дефіциту фонду на 2005 рік у розмірі 193,5 млн. грн. 112,8 млн. Фонд не може покрити зі своїх резервів, у зв’язку з чим А. Леонов повідомив, що звернеться до Міністерства фінансів з проханням виділити додаткові кошти.

Як уже повідомлялося, населення України за станом на 1 червня становило 47 100 419 чоловік. За січень—травень 2005 року в Україні народилося 170 928 дiтей.

Київ готується до зими

Київська міська державна адміністрація почала підготовку доріг та тротуарів до зими. Про це сказано в розпорядженні Київдержадміністрації, — повідомляє proUA. Згідно з розпорядженням, комунальна корпорація «Київавтодор» повинна виділити кожному дорожньому підприємству для цілодобового чергування в жовтні-листопаді та в квітні-травні не менше 5 снігозбиральних машин для прибирання снігу під час можливих снігопадів. До 15 жовтня «Київавтодор» повинен також відремонтувати дренажні системи, а також забезпечити водовідведення в місцях збору талої води та зливної води на проїзних частинах доріг. Згідно з розпорядженням, з листопада до квітня в місті будуть демонтовані усі знаки, які дозволяють перевищення швидкості більше 60 км/годину.

Старокостянтинів — то Кобудь?

Згадуваний у Галицько-Волинському літописі Кобудь — то і є Старокостянтинів. Цю версію вже четвертий рік розробляють історики, які працюють біля замку Острозьких і на території Домінiканського собору в місті. Докопавшись до глибини століть, виявили залишки вісьмох споруд і ями пізньосередньовічних і давньоруських часів. Місто — на берегах двох річок, Ікопоті та Случі. «Від назви Ікопоті й походить Копудь, іще — Ікобудь», — вважає місцевий краєзнавець Іван Козелеський. Він віддає належне співробітникам інституту археології НАН України Ларисі Виногродській, під керівництвом якої ведуться розкопки. Кандидат історичних наук Виногродська прагне «з аргументами в руках» потрафити гонорові найпросунутіших старокостянтинівців. Ті категорично незгодні з офіційною датою заснування міста — липень 1662-го. Відокремивши шар ХII—ХIII століття, археологи вже знайшли 2,5 тисячі фрагментів кераміки, обручки, кручені браслети із скла синього, зеленого і жовтого кольорів, бронзові пряжки і бубонці, наконечники стріл... Ці речі правлять за переконливі докази високої, як на ті часи, цивілізації, нещадно спаленої, за однією із версій, Данилом Галицьким. «Довівши, що Старокостянтинів постав на попелищі Кобудя, науковці оприлюднять ще одну сторінку досі невідомої України», — вважає краєзнавець, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Спецмісцями по цінах

Боротися із зростанням цін на цукор на Житомирщині збираються за допомогою організації на ринках спеціальних місць для продажу солодкого товару із запасів Держрезерву. На цих точках, заявив на засіданні колегії облдержадміністрації її голова Павло Жебрівський, буде організована торгівля ним за цінами, які будуть нижчими за ті, що встановилися на даному ринку в приватній мережі. За короткий термін, підкреслив губернатор, необхідно виділити приміщення для таких місць, оскільки зараз Держкомрезерв їх не має. Чи вдасться місцевій владі в такий спосіб стримати розкручування цінової спиралі в розпал сезону солодких заготівель — питання проблематичне. Вочевидь його вирішення залежить від обсягів державних поставок. Але, судячи із заяв прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, запасів цукру, достатніх для серйозної гри на ринку, уряд створити не встиг. Отже, може повторитися ситуація із цінами на м’ясо, коли перед Великоднем в містах області виїзна торгівля кооператорів змогла тільки на короткий час дещо стримати їхнє зростання, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».

Жінку збив... літак

У селі Полонне Хмельницької області літак Ан-2, який на невеликій висоті розпилював хімікати, зачепив колесом жінку, яка працювала на полі. Про це, як передає forUM, повідомили в Хмельницькому обласному управлінні МНС. Мабуть, жінка не розчула сигналу літака, який наближається, і була смертельно травмована його колесом. На борту літака було два пілоти. Вони не постраждали. Проводиться розслідування причин інциденту.

У Львові відзначили річницю визволення міста від фашистів

У Львові відзначили 61-у річницю визволення міста від німецько-фашистських загарбників. На Пагорбі Слави відбулася панахида за загиблими та покладання квітів до могил. Представники львівського російського товариства ім. Пушкіна разом iз Генеральним консулом Росії у Львові та представники Соцпартії окремо провели свої мітинги та поклали квіти до монумента розвідника Кузнецова та письменника Ярослава Галана.

Газета: 
Рубрика: