Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

26 липня, 2005 - 00:00

Посуд — поза політикою

До одного із сувенірних магазинів Вінниці завезли ще донедавна модний товар. На жаль, він виявився неходовим. На помаранчеві кружки для чаю з логотипом «Нашої України» і прізвищем її лідера, а нині — Президента України Віктора Ющенка попит практично відсутній. Навіть стверджувальне «Так!» і підкова на щастя не спокусили вінничан. «Політики вистачає по телевізору. Навіщо вона мені ще на кухні? — відрізала жінка, яка розглядала сервіз з лелеками. Президенти приходять і відходять, а посуд залишається слугувати досить довго, він поза політикою». Протягом місяця купили лише 10 революційних пам’яток. Власне, на пам’ять про помаранчеві події, розповідають продавці, й беруть символічні кружки. Здебільшого на подарунок. І в основному — за кордон. «В Росію брали, в Америку, — пригадує продавець Ніна Володимирівна. — Раніше їх би хапали. А нині ця хвиля вже пройшла». До речі, помаранчевий товар виготовлений у місті Макіївка Донецької області, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».

«Нічний» експеримент

У Харкові провели експеримент з укладання асфальту в нічний час. Ця ідея в місцевої влади з’явилася після численних скарг автомобілістів, обурених із приводу «пробок» і заторів на дорогах у денний час. Останні відбуваються з вини шляховиків, які перекривають дороги для ремонту. В експерименті брали участь «Харківдорбуд» і асфальтобетонний завод, який із такої нагоди перейшов на нічний режим роботи. Перша спроба пройшла цілком вдало, щоправда, як відзначила Світлана Пересада, майстер «Харківдорбуд» УМДС-2, труднощі виникали з освітленням, а також з тим, що в деяких місцях навіть вночі відмічається велика інтенсивність руху. Тому доводилося встановлювати огорожі та додаткові стойки зі світлом. За одну ніч дорожні робочі відреставрували пожвавлені перехрестя по Полтавському шляху та вулицю Єлізарова. Підготовка до нічного експерименту зайняла два тижні, всі попередні роботи робилися вдень, і тільки безпосередньо укладання асфальту проводилося вночі. Експеримент пройшов цілком вдало, але на його продовження грошей міська влада поки що не виділила, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Навчатися можна й за гратами

У Кіровоградській виправній колонії №6 відбувся перший випуск навчального центру колонії. 150 ув’язнених отримали свідоцтва про професійно-технічну освіту. Адміністрація виправного закладу після десятирічної перерви згідно із законодавчими нормами поновила діяльність навчального центру. Ув’язнені мали змогу здобути професійну освіту за спеціальностями електрослюсаря, слюсаря-ремонтника промислового устаткування, столяра та електрогазозварника. Відмінники навчання отримали від адміністрації заохочення — грамоти, подяки, право на додаткову передачу та побачення. Для ув’язнених це так само важливо, як і свідоцтво про освіту, адже після закінчення строку ув’язнення їм легше буде знайти своє місце в суспільстві. У наступному навчальному році у виправній колонії планують, крім перерахованих спеціальностей, готувати ще й токарів. Робочі руки потрібні в цій установі уже зараз. Тут є свій виробничий цех, де щомісяця випускається продукції на 350 тисяч гривень, повідомляє Володимир ЧЕБРЕЦЬ, Кіровоградська область.

У Чернівцях з’явиться пам’ятник закоханим

Він з’явиться у старому парку і не буде мати аналогів у світі. Ініціатива належить заступнику мера міста Галині Сологуб. Як повідомляє for-ua.com, в Україні вже є пам’ятник закоханим у Харкові. Установку такого монумента місцевим закоханим довелося чекати майже три роки. Пам’ятник являє собою дві скульптурні фігури юнака і дівчини, які тягнуться одне до одного і зливаються в поцілунку. Своєрідний бум на цю тему пережила і Росія. У Пермі, наприклад, є пам’ятник «Шлюбу та любові», в Челябінську — «Сфера любові». Але одним із найперших пам’ятників «Невідомому закоханому» в історії людства можна вважати буддійський храм Йогимана в Індії, на стінах якого дослідники виявили освідчення в любові, викарбуване у II ст. до н. е. невідомим скульптором до красуні Сутаники, служниці храму.

На кримських пляжах на туристів чекає… СНІД

Із початком курортного сезону в Криму до Республіканського центру профілактики та боротьби зі СНІДом почали приходити пацієнти, які вкололися на пляжах використаними шприцами. Про це, як передає for-ua.com, повідомила лікар-епідеміолог Республіканського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Дручиніна. «Зараз на обліку в центрі перебуває одна дитина, яка приймає антиретровірусну терапію після випадкового уколу шприцом ВІЛ- інфікованого наркомана», — розповіла вона. Усього, за даними медиків РЦПБ, антиретровирусні препарати в Криму приймають 47 дітей. За словами Дручиніної, минулого тижня в Центр профілактики та боротьби зі СНІДом звернулися дві людини, які випадково вкололися невстановленими шприцами. За останніми статистичними даними, на обліку в центрі перебувають 5313 кримчан, носіїв імунодефіциту. За перше півріччя цього року їхня кількість зросла на 423 особи. Від СНІДу цього року в Криму померли 116 чоловік. Як і раніше, групою ризику продовжує залишатися молодь, 47 відсотків ВІЛ-інфікованих кримчан — молодь у віці 19—29 років.

Газета: 
Рубрика: