Ще два з половиною тижні у Київському музеї російського мистецтва триватиме виставка картин Юрія Горбачова, нині всесвітньо відомого, вважають мистецтвознавці, художника, кераміста, скульптора. Цінність творчості автора полягає у глибоких історичних коренях його живопису. Прослідковується явна паралель з Візантійською культурою, яка у свою чергу йде після еллінської. Картини Горбачева успадкували прагнення візантійського мистецтва суперечити класичному почуттю реальності, відкриваючи стилізацію і декоративність.
Митець використовує у своїх роботах дорогоцінний і кольоровий метали, такі як золото і мідь. Основні сюжети — природа Росії, православні храми, образи людей, тварин.
Юрій Горбачев народився 29 грудня 1948 року під Новгородом, де закінчив керамічний технікум, а пізніше — філософський факультет Ленінградського державного університету і художньо-графічний факультет педагогічного інституту в Одесі.
Юрій Горбачев розпочав свою кар’єру як російський художник, але найбільшого розквіту вона набула у Сполучених Штатах, куди він приїхав із колишнього СРСР у 1990 році.
У своїх працях Горбачев використовував різноманітний досвід — російський, американський, азіатський. Таким чином він перетворився деякою мірою у «неповторного» митця, яким і залишається на сьогодні. Його полотна і скульптури знаходяться як у приватних колекціях (наприклад, Хілларі Клінтон, Марчелло Мастрояні, Робін Вільямс, Патрісія Каас, Роман Віктюк), так і в постійних зібраннях Лувра, у Кремлівському музеї, музеї Царського Села, музеї ООН і Білого дому, у Московському музеї сучасного мистецтва, Національного художнього музею України, в багатьох музеях України та Росії, а також більш ніж у 20 музеях світу.