В Україну вірять і чекають від неї прориву
Міжнародна багатопрофільна корпорація 3М зареєструвала в Україні свою 65-у в світі філію. Це дочірнє підприємство корпорації (з 100%-м іноземним капіталом) буде називатися ТОВ «3М Україна». «Ми віримо в потенціал українського ринку і визнаємо прагнення України до міжнародних стандартів якості життя, — зазначив віце-президент 3М по країнах Європи, Близького Сходу та Африки Герман Науерлертс. — Нашу компанію представлено в Україні вже понад 10 років. Однак саме зараз ми маємо всі підстави чекати від України соціально-економічного прориву». Компанія 3М збирається не лише постачати в Україну різноманітні високотехнологічні вироби для нафтогазової, видобувної, автомобільної промисловості, медицини та охорони праці, електротехніки, енергетики та інших галузей, але й брати участь у гармонізації українських стандартів із європейськими, допомагаючи нам просуватися до Євросоюзу.
Інвестор пропонує сто мільйонів
Польська компанія «Церсеніт», що випускає сантехніку і керамічну плитку, планує інвестувати EUR100 млн. для створення спільного українсько-польського підприємства у Вінницькій області. Згідно з повідомленням Вінницької обласної держадміністрації, інвестиції будуть надходити частинами. Як повідомив вінницький губернатор Олександр Домбровський, найближчим часом буде підписаний протокол про наміри. Створення спільного підприємства дозволить створити близько 1,5 тис. нових робочих місць. Зараз Вінницька облдержадміністрація на рівні обласного центру працює з п’ятнадцятьма інвестиційними проектами на загальну суму EUR 500 млн.
Бразильці мають свій інтерес
Одна з найбільших світових компаній з видобутку та експорту залізорудної сировини Cia Vale de Rio Doce (CVRD, Бразилія) вивчає можливість постачання продукції на ринок України. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна директор департаменту металургійної промисловості Мінпромполітики Володимир Грановський, з цією метою представники компанії побували в Україні. На зустрічі з делегацією CVRD на чолі з Едуардом де Бюклером обговорювалася можливість залучення інвестицій в українську промисловість, зокрема, в гірничодобувну і металургійну галузі. Бразильська компанія не виявила інтересу до пропозиції інвестувати в завершення будівництва Криворізького ГЗКу і, в свою чергу, запропонувала постачати в Україну залізорудну сировину. Однак, на думку В. Грановського, в цьому немає необхідності, оскільки Україна має свою залізну руду. Директор департаменту зазначив, що це була ознайомлювальна поїздка компанії CVRD в Україну.