Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

9 липня, 2005 - 00:00

Вибори-2006 пройдуть за оновленим законом

Увечері в четвер Верховній Раді все ж таки вдалося прийняти закон, що вносить зміни до закону «Про вибори народних депутатів України». Документ набирає чинності з 1 жовтня 2005 року. За прийняття закону в цілому проголосувало 319 народних депутатів, повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ. Відповідно до закону, вибори до парламенту здійснюватимуться на пропорційній основі за виборчими списками кандидатів від політичних партій і блоків. У розподілі мандатів народних депутатів будуть брати участь списки партій і блоків, що набрали не менше 3% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.Чергові вибори народних депутатів пройдуть в останню неділю березня, а виборчий процес розпочнеться за 120 днів до виборів.

Відкріпні посвідчення є документами суворої звітності. Вони виготовляються в кількості 2% від кількості виборців, внесених до загального списку.

У назві партії або блоку, які беруть участь у парламентських виборах, не може бути прізвищ людей, які не є кандидатами в депутати від цього блоку, а також прізвищ історичних діячів. Також такі імена і прізвища не можуть використовуватися в офіційній назві навіть одного з учасників блоку, повідомляє Ольга РЕШЕТИЛОВА.

Передвиборні оцінки на Вінниччині

Голови районних адміністрацій Вінниччини цими днями проходять співбесіду. Після тесту за результатами роботи у першому півріччі всі вони отримають від губернатора оцінки за п’ятибальною шкалою.

«Тільки кілька з протестованих отримали «п’ятірки», а в основному — трійки, дехто й два», — прокоментував підсумки «сесії» голова обласної адміністрації Вінниччини Олександр Домбровський. Тому не всі голови райдержадміністрацій будуть продовжувати працювати на своїх нинішніх посадах.

Під час розмови з районними керівниками губернатор цікавився не так готовністю до жнив, як тим, наскільки новопризначений керівник, лідер і політик у своєму районі, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».

У Донецьку створено «Протизволікальний» комітет

Головним завданням організації є «знищення бюрократії як однієї з найнебезпечніших хвороб нашого часу». В цьому плані комітет пообіцяв донеччанам всіляко боротися з чиновниками, які навмисно затягують розв’язання питань різного роду і займаються паперовою тяганиною.

Організація вирішила не тягнути і практично відразу вдатися до масштабних дій. Так, «Протизволікальний комітет» висунув свій перший ультиматум — на адресу Бюро технічної інвентаризації Донецька (БТI) й особисто його начальника Олександра Будлянського. На думку представників комітету, а також багатьох донеччан, яким довелося зіткнутися з роботою БТI, ця установа давно грішить тим, що «перетворює кожну довідку в головний біль громадян» і «примножує тяганину», наслідком якої є величезні черги. Представники комітету звинуватили начальника БТI й саме бюро у «хворобі бюрократією» й у своєму зверненні до городян заявили про початок «лікування».

По-перше, організація вимагає відмінити поняття приймальних днів і годин: «Даєш кожний день приймальний!», — говориться у звертанні. Вимога пов’язана з тим, що на сьогоднішній день БТI проводить прийом громадян лише два дні на тиждень, до того ж лише з 9.00 до 15.00. Що створює нездоровий ажіотаж і примушує городян приходити під будівлю БТI ледве чи не о третій годині ранку, щоб зайняти чергу. Природно, якщо прийом буде всі п’ять днів на тиждень з 9.00 до 17.00, черги помітно скоротяться, а громадянам буде набагато зручніше користуватися послугами Бюро.

Окрім того, автори звертання пропонують БТI відповідати на запити громадян й оформляти документи, використовуючи послуги кур’єрської пошти. Усі ці вимоги БТI виконати повинно до першого вересня цього року — саме такий термін дав йому «Протизволікальний комітет». За тим, як виконуються вимоги буде стежити громадськість Донецька та спеціальна Рада комітету, яка згодом організує громадські слухання за результатами проведення запропонованих заходів. Уже зараз організація вимагає обов’язкової явки на ці слухання начальника БТI Олександра Будлянського, який, до речі, поки що ніяк не відреагував на жодну з вимог, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Навчіть їх... писати

Iз незвичайним проханням звернулися днями до журналістів Донеччини недержавні громадські організації регіону. На спеціальному засіданні круглого столу «Громадський сектор і засоби масової інформації в сучасному суспільстві: шляхи порозуміння та співпраці» в Донецькому прес-клубі вони попросили представників засобів масової інформації навчити їх… писати цікаві прес-релізи.

Ця пропозиція пояснюється тим, що ЗМI Донбасу, на думку членів громадських організацій області, приділяють висвітленню їхньої діяльності недостатньо уваги й не завжди погоджуються розміщувати у своїх виданнях прес-релізи, які надсилаються організаціями. Журналісти, у свою чергу, пояснюють відсутність інтересу до інформації деяких організацій вторинністю та невеликою інформативністю більшості прес-релізів.

Щоб виправити цю ситуацію, представники громадських організацій запропонували журналістам провести тренінги для своїх представників, щоб навчити їх краще орієнтуватися в тому, яка інформація й у якій формі буде цікавою журналістам, а отже, і їхнім читачам. Окрім того, на засіданні круглого столу прозвучало прохання хоча б іноді проводити дні відкритих дверей як в офісах місцевих ЗМI, так й у місцях дислокації різних громадських організацій, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Вибухівку крали тонами, детонатори — тисячами

Підрозділами Управління по боротьбі із організованою злочинністю УМВС України в Житомирській області затримано групу з 5 осіб, якій інкримінується крадіжка і незаконне зберігання великої кількості вибухових речовин. Деяких з них, повідомив пресу начальник Житомирської обласної міліції полковник Михайло Климчук, затримали у лісовій смузі при спробі продати кілька мішків вибухівки керівникам приватних кар’єрів. Потім в затишному місці на території Бехівського щебеневого заводу знайшли склад, де вони таємно зберігали майже тонну компонентів «пекельних» сумішей та інше знаряддя. За словами начальника обласного УБОЗу підполковника Анатолія Болуха, умови зберігання вибухівки не відповідали елементарним вимогам безпеки, а сам склад не охоронявся. Фахівці-криміналісти про можливість маленької Хіросіми на Житомирщині в разі одномоментного вибуху всієї знайденої маси названих речовин поки не говорять, але те, що воронка могла бути дуже великою, а вибухова хвиля докотитися до ближніх сел не заперечують. Головною дійовою особою в групі, стверджує А.Болух був майстер вибухової дільниці одного з профільних підприємств. Він списував на законні вибухи в гранітних кар’єрах значно більше знаряддя, ніж фактично використовував, а «надлишок» реалізовував клієнтам, для яких це обходилось дешевше, ніж замовляти підривні роботи, наприклад, тому ж «Укрвибухпрому». Слідство триває, троє підозрюваних перебувають у СIЗО, двоє на підписці про невиїзд, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Газета: 
Рубрика: