Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Студентська республіка» святкує весь тиждень

2 липня, 2005 - 00:00
ЖАРТІВЛИВА ВДАЧА ХАРКІВСЬКИХ СТУДЕНТІВ ВІДОМА. ДОСТАТНЬО ПРИГАДАТИ КОМАНДУ КВК «ЛЮДИ В БІЛОМУ» ХАРКІВСЬКОГО АВІАЦІЙНОГО ІНСТИТУТУ. НЕЩОДАВНО ЇЇ КОЛИШНІ ЧЛЕНИ У СВЯТКОВІ ДНІ РОЗВАЖАЛИ МОЛОДЬ ТА ІНШИХ ЖИТЕЛІВ ХАРКОВА НА МІСЬКОМУ ПЛЯЖІ, ВЛАШТУВАВШИ ГРАНДІОЗНЕ ШОУ З ЖАРТАМИ, ВОДНИМ ПАРАДОМ, СТРИБКАМИ З ПАРАШУТАМИ, ПЛАВУЧИМ БАГАТТЯМ ТА «МОРОЗАМИ»

Волосся невиразного кольору, широкі штани, розтоптані кросівки — портрет нестандартно- і вільномислячого студента XXI століття, який бажає змінити світ на краще. Одним із втілень таких бажань є щорічне проведення всеукраїнської політичної рольової гри «Студентська республіка», а, крім того, організований цього року харківськими лідерами молодіжного руху перший міжнародний фестиваль «Молодіжна столиця», який зарекомендував себе як другий «Казантип».

У Харкові, населення якого на чверть складається із студентів, торжества, присвячені Дню молоді, тривають і нині. У місті відкривається Всеукраїнський молодіжний саміт під егідою ООН. Як повідомив «День» голова оргкомітету фестивалю «Молодіжна столиця» та гри «Студентська республіка» Олександр Безуглий, у згаданих акціях активно беруть участь молоді люди з близького та далекого зарубіжжя. У парковій зоні Харкова в наметовому містечку живе своїм веселим насиченим життям «столиця». Рольові ігри, футбол, тренінги, пісні біля багаття, танці, змагання, можливість спробувати себе в мистецтві графіті і просто активне спілкування — ось що необхіднe перш за все, як відзначив Безуглий, який приїхав з віддалених від обласних центрів маленьких містечок та селищ. Вони часом почуваються нікому непотрібними.

Сьогодні студентські команди беруть участь у дводенній грі, модулюючи повноцінну власну державу: створюють парламент, проводять вибори, голосують за нові закони, які часом бувають набагато розумнішими, ніж ті, що приймаються у вищому законодавчому органі. У боротьбі за «владу» дівчата й хлопці, які ще перебувають під впливом минулих виборів президента, використовують політтехнології, блокують виборчі дільниці. Факт, відзначений організаторами гри — дії справжньої української влади не лише легко модулюються, але й передбачаються. Так, минулого року влітку, коли про революційні технології ще нікому не було відомо, перемогла «партія», чий лідер Настя Честрякова використала помаранчеві стрічки, організувала відмову від місць у «Парламенті», а її команда віддала свою квоту місць іншим партіям в обмін на підтримку свого кандидата, і які потім блокувалися з ними.

Марина ГОЛІНА, Харків. Фото автора
Газета: 
Рубрика: