Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

2 липня, 2005 - 00:00

Політики згадали про ракетобудівників

Флагман вітчизняного ракетобудування — дніпропетровський «Південмаш» — переживає не кращі часи. Після зміни керівництва країни і прийняття «соціально-орієнтованого» бюджету держфінансування ракетників скоротилося більш ніж удвічі, і якби не зарубіжні замовлення, то «флагман» вже сидів би «на мілині». Зрозуміло, що таке унікальне підприємство як «Південмаш» не могло не привернути уваги політиків, особливо в переддень грядущих виборів. Спочатку Віктор Ющенко під час візиту до Дніпропетровська запевнив ракетобудівників у готовності піти на «будь-які преференції». Потім держсекретар Олександр Зінченко обнадіяв їх можливістю отримання нових держзамовлень — на перший національний супутник зв’язку, пілотовані польоти в космос і навіть участь у міжнародних програмах із освоєння Місяця. Тепер дніпропетровських ракетників відвідав лідер Соцпартії Олександр Мороз. Разом із членами своєї парламентської фракції він ознайомився з виробничими цехами «Південмашу» і державним конструкторським бюро «Південне». Південмашівці говорили депутатам ВР про прогресуюче старіння кадрів на заводі і в КБ, про необхідність відновити держзамовлення на підготовку молодих фахівців, підвищити зарплатню і звільнити підприємство від непосильних податків. Лідер СПУ погоджувався з тим, що до держбюджету-2005 потрібні законодавчі поправки, які допомогли б підтримати ракетобудування. «Якщо заваляться такі гіганти, — сказав О. Мороз, — ми остаточно перетворимося на другорядну країну». Сумному умовиводові сприяло, за його словами, вивчення нинішнього становища не лише на «Південмаші», але й на підприємствах авіа- та кораблебудування в Запоріжжі та Миколаєві. «Уряд, — зазначив О. Мороз, — зараз намагається забезпечити величезні соціальні виплати, передбачені в бюджеті нинішнього року. Все це потребує пошуку коштів для покриття таких витрат, і в зв’язку з цим багато виробничих програм зазнало скорочення». У такій політиці лідер Соцпартії вбачає чималу загрозу для подальшого розвитку національної промисловості, повідомляє Вадим РИЖКОВ , «День».

На захист землевласника

Сьогодні у Києві відкрився Установчій з’їзд Всеукраїнської громадської організації «Ліга захисту прав землевласників і землекористувачів «Земля України». Як зазначалося на з’їзді, крім учорашніх селян-колгоспників є й інші економічні сили, зацікавлені в прозорому та чесному розподілі землі. Це, зокрема, вітчизняний аграрний бізнес, який не може далі розвиватися, ставати конкурентоспроможним на міжнародному рівні, якщо ситуація всередині країни буде для нього несприятлива. Ініціатори створення Ліги вважають, що українські агробізнесмени готові заплатити за землю. Але їхні права теж мають бути захищені. На думку «лігіонерів», до землі має відношення не лише агропромисловий комплекс. Тож учасниками Ліги ставатимуть також великі й малі промислові землекористувачі, а також вітчизняні й зарубіжні інвестори, які не хочуть бути на власній території «на пташиних правах». Ліга виступатиме за продовження земельної реформи і проти мораторію на продаж землі. Вона має намір захищати інтереси своїх членів, не залишати без реагування утиски інтересів селян — володарів земельних паїв та ділянок, виявляти порушення у землекористуванні, повідомляє Наталя МИРГОРОДСЬКА .

Об’єднуються банки

В Україні розпочався процес концентрації банківських капіталів. Збори акціонерів АКБ «Індустріалбанк» і АКБ «МТ-банк» прийняли рішення про об’єднання шляхом приєднання останнього до АКБ «Індустріалбанк». Збори затвердили угоду про об’єднання, а також умови обміну акцій АКБ «МТ-Банк» на акції АКБ «Індустріалбанк». Крім того, в зв’язку з об’єднанням банків було прийняте рішення про емісію 43 483 216 (сорок три мільйони чотириста вісімдесят три тисячі двісті шістнадцять) простих іменних акцій АКБ «Індустріалбанк» номінальною вартістю 1,25 грн. в документарній формі. Реорганізації банків планують завершити до кінця року. Головою правління «Індустріалбанку» призначено Леоніда Гребінського (раніше був головою правління «МТ-банк»), повідомляє прес-служба об’єднаного банку. «Я упевнений, що рішення об’єднати ресурси двох банків в єдине ціле є правильним із будь-якого погляду, — сказав Гребінський. — В умовах конкуренції, що посилюється, нашим клієнтам, як і всій Україні, потрібні, насамперед, могутні інститути, що забезпечують стабільний розвиток і є серйозними гравцями на ринку». Глава «МТ-банку» Ігор Подольський додав: «Це об’єднання дозволить створити великий універсальний банк національного масштабу».

Приріст золотих ресурсів

Австралійська компанія Eurogold, яка веде пошук золота в Україні і Румунії, збільшила ресурси українського родовища «Саюляк» у два рази — до 1,2 млн. тройських унцій золота (37,3 тонни). За повідомленням компанії, їй вдалося збільшити ресурси родовища на 650 тис. унцій золота з 578 тис. унцій. Акції Eurogold Ltd котуються в Австралії і Великій Британії на альтернативному інвестиційному ринку (AIM, торговий майданчик на Лондонській фондовій біржі). Раніше британська Oxus Gold Plc, якій належать активи з видобутку золота в Центральній Азії, заявила про намір придбати 17,2% акцій Eurogold Ltd. за 2,7 млн. фунтів.

Газета: 
Рубрика: