«Вік» Києва переглянуть
Мер Києва Олександр Омельченко вважає за можливе переглянути історичний вік Києва. Про це він сказав, зустрічаючись із губернатором Джакарти (Індонезія) генерал-лейтенантом Сутійосо, повідомляє proua.com. «Ми переглядатимемо вік нашого міста Києва», — сказав Омельченко. Він припускає, що можна науково обгрунтувати, що Київ було засновано більше ніж 1,5 тис. років тому. Омельченко розповів, що, коли йшла підготовка до святкування 1500-річчя Києва, то саме цей вік міста узгоджувався з керівництвом СРСР у Москві й історично ця цифра недостатньо добре обгрунтована. «Таке наукове обгрунтування буде закінчене», — сказав Омельченко. Дата заснування Києва — 482 рік (близька до реальної, але дещо умовна й прийнята для зручності, 1982 року місто святкувало свій 1500-річний ювілей).
Треба будувати
Понад 43 тисячі сімей на Житомирщині стоїть у черзі на поліпшення житлових умов, серед них потребують забезпечення житлом майже 4200 сімей потерпілих від Чорнобильської катастрофи людей. У той же час, повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Загривий, минулого році за рахунок усіх джерел фінансування введено в експлуатацію 1158 житлових будинків загальною площею 181,7 тис. кв. м, на що використано 80,3 млн. грн. У Житомирі введено до експлуатації два довгобуди та завершено реконструкцію гуртожитку під житловий будинок. Майже 90% всього житла — 1149 житлових будинків загальною площею 162,5 тис. кв. м — уведено в дію індивідуальними забудовниками. Обласною програмою житлового будівництва на 2005 рік передбачено введення в експлуатацію майже 2 тис. квартир та індивідуальних будинків загальною площею 190,6 тис. кв. м. На реалізацію програми необхідно 113,9 млн. грн. Фінансове забезпечення передбачається здійснювати за рахунок державних централізованих капітальних вкладень, зокрема тих, що будуть виділені на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи, коштів місцевих бюджетів, підприємств і організацій, індивідуальних забудовників, банківських та пільгових державних кредитів, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».
Крим: водних атракціонів поменшає
Водні атракціони в Криму залишаться в минулому. Цього року водних атракціонів на кримських пляжах буде втричі менше, ніж минулого, передає for-ua.com. Спеціальна комісія Верховної Ради АРК уже перевірила на предмет готовності до сезону основні бази водних атракціонів. «Цього року лише Ялта повністю готова, Євпаторія та Феодосія, решта цим майже не займалися. Ще не вирішені питання з відведення землі, кожен причал має бути узаконеним, повинен мати акти, дозволи», — повідомив голова Постійної комісії кримського парламенту з питань промисловості, транспорту та зв’язку Анатолій Коцеруба. Нагадаємо, минулого року в Євпаторії внаслідок зіткнення гідроцикла з «бананом» постраждали семеро дітей. У зв’язку з НП кримська влада вирішила обмежити кількість водного транспорту на міських пляжах.
На ЧАЕС усе спокійно
Міністерство з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи заявляє, що зміни радіаційного фону або зміни якихось контрольних параметрів на Чорнобильській АЕС та об’єкті «Укриття» не відбувалося. Про це передає proua.com із посиланням на Управління з питань взаємодії зі ЗМІ МНС. У повідомленні йдеться, що причиною цієї заяви є чутки про ускладнення радіаційної обстановки на ЧАЕС. «Жодних відхилень контрольованих параметрів об’єкта «Укриття» не відбувалося. Системи контролю й управління функціонують у штатному режимі, встановленому технологічним регламентом. Здійснюється постійний контроль стану паливномістких матеріалів, радіаційної обстановки та стану навколишнього середовища. Жодного перевищення контрольних рівнів радіації не зафіксовано», — зазначається в повідомленні. Як стверджують у прес-службі, причиною чуток могли стати або традиційні планові навчання підрозділів МНС, або нарада керівництва міністерства, що відбулася саме на території ЧАЕС. За повідомленням деяких українських і білоруських ЗМІ, раніше пройшла інформація про підвищення радіаційного фону на ЧАЕС у 16-19 разів. 26 травня білоруська сторона офіційно спростувала цю інформацію. Комітет державної безпеки Білорусі веде кримінальну справу за фактом дезінформації, що може завдати значної шкоди національній безпеці держави.
Проїхав у ліфті — заплати
Феодосійські комунальники хочуть зробити платними поїздки в ліфтах. Як передає for-ua.com, щоб скористатися ліфтом, треба купити спеціальну чіп-карту, на зразок телефонної. Викликавши кабіну, пасажир ліфта вставляє чіп-карту в спеціальний отвір і потім натискає кнопку потрібного поверху. Коштуватиме чіп-карта 18 гривень, із розрахунку 8 копійок за кожну поїздку. Причому, якщо в ліфті їде більше однієї людини, користуються лише одним чіпом. Директор підприємства «Феодосіяліфт» Анатолій Краславський розповів, що таке нововведення дозволить утримувати ліфти в хорошому стані. Крім того, підприємство позбудеться посередництва жеків у оплаті за ліфт. «Зараз комунальні служби винні нам 13,5 тис. грн. за експлуатацію ліфтів, а самі ліфти перебувають у плачевному стані», — сказав Краславський. За його словами, плата за користування ліфтами не входитиме у вартість квартплати. Для курортників нововведення не стане проблемою, — вважають ліфтери. Будь-який бажаючий може придбати такий чіп і спокійно ним користуватися.