Ющенко знову за ЄЕП
Президент України Віктор Ющенко знову зазначає, що Україна готова брати участь у Єдиному економічному просторі з зоною вільної торгівлі та веде активні переговори про реалізацію такого проекту. «Із приходом до влади демократичних сил ми виходимо з того, що ЄЕП із зоною вільної торгівлі — це досить амбіційна мета, й участь України, в тому числі й у першому етапі розробки нормативно-правових документів, є активною», — наголосив В. Ющенко в інтерв’ю журналістам в Астані вчора. Він зазначив, що із 29 документів першого етапу сьогодні на урядовому рівні розглянута та схвалена участь України в 16. «Інші або допрацьовуватимемо, або в процесі залучатимемось до їх реалізації», — відзначив В. Ющенко, при цьому додавши: «Загалом, ми вітаємо всі ініціативи, які стосуються створення системи економічного простору, що забезпечила б комунікації і в області транзиту, митних відносин, інвестиційних, фіскальних і інших відносин». Перебуваючи в опозиції, нагадаємо, Віктор Ющенко, як і більшість членів нинішнього уряду, виступав проти участі України в ЄЕП.
Маккейн за правду про Андіжан
Група американських сенаторів висловилася за розслідування представниками ОБРЄ недавніх подій в узбецькому місті Андіжан і заявила, що відмова узбецької влади від контактів з делегацією США може негативно позначитися на відносинах Вашингтона й Ташкента. «Ми тут тому, що занепокоєні нещодавніми подіями, де загинула певна кількісь невинних людей», — сказав журналістам Джон Маккейн, який очолює групу американських сенаторів, що прибула в Ташкент і до якої входять Джон Сунуну і Ліндсей Грехам. «Ми шоковані випадками, які сталися тут. Вони були якоюсь мірою очікуваними й суперечать правам людини та демократизації», — додав Дж.Маккейн. За його словами, ОБРЄ треба провести розслідування андіжанських подій.
Судді дочитують вирок у справі ЮКОСу
Учора розпочався третій тиждень оголошення вироку у справі екс-глави ЮКОСу Михайла Ходорковського, колишнього співвласника компанії Платона Лебедєва, та глави підконтрольної Ходорковському компанії «Волна» Андрія Крайнова. Минулого тижня адвокати підсудних висловлювали припущення, що остаточний вирок може бути винесений у понеділок або вівторок, однак тепер дотримуються думки, що вердикт буде оприлюднено не раніше ніж у середу. Адвокати підсудних уже повідомили про свій намір оскаржити рішення суду. Адвокат Платона Лебедєва Олена Ліпцер зауважила, що «у вироку дуже багато порушень і чинників, які не відповідають дійсності», повідомляє Бі-Бі-Сі.
Ліванська опозиція прагне перемоги
Провідний опозиційний блок Лівану стверджує, що внаслідок парламентських виборів його кандидати перемогли в усіх 19 округах столиці країни Бейрута. Це був перший із чотирьох етапів голосування: в наступні три неділі вибори пройдуть у інших районах Лівану. Опозицію в Бейруті очолює Саад Харірі, син колишнього прем’єр-міністра Лівану Рафіка Харірі, вбивство якого в лютому цього року викликало звинувачення на адресу Дамаска і виведення сирійських військ, які пішли в квітні з Лівану. У парламенті Лівану 128 місць, які порівну діляться між мусульманами та християнами. Наступної неділі голосування пройде в південному Лівані, де, як очікується, більшість отримають два головні шиїтські рухи — «Амаль» і «Хезболла» — які виступають єдиним фронтом. Ці рухи настроєні більш просирійськи, але в національному масштабі вибори, як передбачається, ознаменують тріумф антисирійських сил.
Нова надія «Союзу правих сил»
Голова однієї з найбільших опозиційних партій Росії «Союзу правих сил» Микита Білих учора дав свою першу прес-конференцію. Його обрали на з’їзді в суботу. Микита Білих заявив, що бачить головним завданням популяризацію партії. «Ми об’єднуємо людей, які самі формують свою долю. Цей образ ми маємо намір пропагувати», — сказав Білих. Він запевнив журналістів, що партія на початок наступного року подолає не лише 50-тисячний рубіж, встановлений Мін’юстом як нижня планка для федеральних партій, але перевищить і 60-тисячний за рахунок молодого поповнення. Білих — пермський віце-губернатор, але вже сьогодні він збирається подати заяву про звільнення зі свого поста. СПС вже понад рік залишався без лідера. Колишнє керівництво партії — Борис Нємцов, Анатолій Чубайс, Ірина Хакамада і Єгор Гайдар — склало свої повноваження після повного провалу на парламентських виборах 2003 року. Тоді СПС не зміг переступити навіть 5% бар’єр — за партію проголосувало 3,97% виборців.
Росія та Грузія домовилися про бази
Росія та Грузія прийняли спільну заяву про терміни виведення російських військових баз, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. Він зустрічався в Москві з главою МЗС Грузії Саломе Зурабішвілі. За словами Лаврова, російські бази буде виведено протягом 2008 року. Останнім часом розбіжності в термінах виведення російських військових баз серйозно ускладнювали російсько-грузинські стосунки, призводячи до демаршів і обмінів різкими заявами.
Соратник Хусейна вимагає справедливості
Листи, нібито написані з в’язниці Таріком Азізом, колишнім віце-прем’єром і главою МЗС Іраку часів Саддама Хусейна, було опубліковано в британській газеті The Observer. У цих листах, адресованих міжнародній громадськості, Тарік Азіз волає про допомогу. Повідомляється, що нотатки, частково арабською, частково англійською мовою, було нашвидку зроблено в щоденнику адвоката Азіза в квітні. Колишній віце-прем’єр Іраку скаржиться, що він та інші ув’язнені перебувають у повній ізоляції від решти світу і не мають права зустрічатися навіть зі своїми родичами. «Абсолютно необхідно, щоб у наше тяжке становище та умови утримання втрутилися. Вони повністю суперечать міжнародному праву, Женевській конвенції та іракським законам», — пише Азіз. Соратник Хусейна утримується на американській базі Кемп-Кроппер під Багдадом, де, як гадають, також перебуває і Саддам Хусейн.