Прибуток наблизився до мільйона
ВАТ «Запорізький сталепрокатний завод» за підсумками 2004 року збільшив розмір чистого прибутку на 4% в порівнянні з попереднім роком — iз 932,8 тис. грн. до 970,1 тис. грн. Такі дані містяться в звіті компанії про фінансові результати роботи 2004 року. Згідно з документом, фінансовий результат до оподаткування 2004 року становив 2184,6 тис. грн., у той час як 2003 року — 1721,5 тис. грн. Чистий прибуток (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) 2004 року становив 90594,9 тис. грн., 2003 року — 78741,9 тис. грн. ВАТ «Запорізький сталепрокатний завод» спеціалізується на виробництві електрозварних водогазопровідних труб і металовиробів.
Проблеми малих пивзаводів
ЗАТ «Укрпиво», найбільше об’єднання пивоварних підприємств України, стурбоване зниженням виробництва на невеликих броварнях і тим, що деякі з них ідуть iз ринку. Як повідомила агенцію Інтерфакс-Україна генеральний директор ЗАТ Галина Коренькова, вже припинили роботу Одеський завод «Гамбринус» і пивзавод «Імперія-С» (Кіровоград). За її даними, частка невеликих пивоварних підприємств на українському ринку пива за підсумками січня-квітня 2005 року становила 6%, тоді як за аналогічний період 2004 року — 8,7%. «Укрпиво» стурбоване такою ситуацією, і однією з причин вважає підвищення акцизу на пиво», — сказала Г. Коренькова. Погіршення стану малих підприємств в «Укрпиві» пов’язують також зі зростанням цін на сировину і з подорожчанням транспортування продукції. «Укрпиво» збирається переглянути прогноз виробництва пива в Україні 2005 року.
За п’ять місяців — чотири новi вибої
ВАТ «Шахта «Комсомолець Донбасу» ввело в експлуатацію четверту нову лаву з початку року. Лава обладнана механізованим комплексом BMV-14 (PH). «Новий очисний забій уже п’ятий, який буде відпрацьовуватися даним механізованим комплексом без ремонту. Використання цього комплексу стало можливим завдяки надійній техніці та її дбайливому використанню», — сказав голова правління ВАТ, директор шахти В’ячеслав Данилов. Гірники планують видобувати щомісяця близько 40 тис. тонн вугілля. Потужність пласта становить 1,35 м., термін експлуатації очисного вибою — 12 місяців. За словами В. Данилова, восени цього року заплановано ввести в експлуатацію ще один очисний вибій. Як повідомляє прес-служба підприємства, 2004 року «Комсомолець Донбасу» ввів у експлуатацію чотири нових очисних вибої.
Поповнення авіапарку
Парк авіакомпанії «АероСвіт — Українські авіалінії» поповнився черговим, 11-м літаком «Боїнг». Тепер флот «АероСвіту» складається з дев’яти «Боїнгів-737», призначених для польотів на середні відстані, і двох широкофюзеляжних «Боїнгів-767» для далеких трансконтинентальних рейсів. Новий повітряний корабель став четвертим «Боїнгом» модифікації 737-400 у розпорядженні компанії. Розширення авіапарку — плановий етап програми розвитку компанією вже освоєних маршрутів. Як наслідок, у період літньої навігації-2005 зростуть провізні місткості «АероСвіту» на внутрішніх лініях Київ — Сімферополь і Київ — Одеса. Збільшиться також кількість польотів на регулярних міжнародних напрямках до Афін, Тель-Авіва і Каїра, розширяться чартерні програми до Туреччини, Греції, Хорватії та Болгарії. Новий «Боїнг» придбаний «АероСвітом» в операційний лізинг у світового лідера лізингових операцій — Міжнародної лізингової фінансової корпорації.
Бізнес на цифровому підписі
Українсько-польське ТОВ «Луг-Інфо-Консалт» (Луганськ), яке надає послуги із засвідчення сертифікатів цифрового підпису під торгової маркою UkraineTrustNetwork (UTN), має намір найближчим часом поширити свою діяльність на всю територію України. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна директор UTN Володимир Протащук, нині створюється мережа локальних реєстраційних агентств, яка охопить усі обласні центри й великі міста. UkraineTrustNetwork — поки що єдиний в Україні центр, що надає такі послуги — він вже засвідчив понад 2 тис. сертифікатів. За словами В. Протащука, у планах UTN — державна акредитація (після створення відповідного держоргану) та створення компенсаційного фонду.
Почалося розміщення облігацій
Український виробник мінеральних добрив ТОВ «Укртехнофос» почав розміщення випуску дворічних облігацій серії «B» на суму 5 млн. грн. «Ми постараємося розмістити дану емісію з премією, оскільки вже тривалий час спостерігаємо постійний інтерес учасників ринку до цього емітента і заявлених ставок прибутковості його цінних паперів», — сказав агенції Інтерфакс- Україна Олег Медведєв, голова київського офісу групи компаній «Оптима», до якої входить інвестиційна компанія «Оптима- Інвест» — організатор і андеррайтер випуску. За його словами, облігації серії «В» «Укртехнофосу» було внесено до котирувального списку ПФТС під кодом OUTKB, а «Оптима-Інвест» планує підтримувати котирування на їх купівлю. Андеррайтером випуску є також і «Кредит Банк (Україна)» (Львів).