А чи шукають?
Iмена екс-мера Одеси Руслана Боделана і колишнього глави ЦВК Сергія Ківалова продовжують фігурувати в списках тих, хто розшукується українським підрозділом Інтерполу. Що досить дивно. Оскільки останніми днями ці добродії регулярно з’являються в програмах одеських регіональних телеканалів, роблять заяви і навіть влаштовують прес-конференції. Сергій Ківалов повернувся до Одеси 10 травня. (До цього моменту, за словами колишнього головного юриста України, він перебував на лікуванні в Росії). І того ж дня давав свідчення в обласному управлінні боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ). Співробітники цього відомства з недавнього часу виявляють серйозну цікавість до майнових і земельних операцій Одеської національної юридичної академії (ОНЮА), ректором якої є Ківалов. А це більше 40 будівель у найбільшому елітному районі Одеси. Деякі з них ще нещодавно належали санаторіям, профілакторіям, навчальним закладам. Як висловився начальник одеського обласного УМВС Михайло Вершняк: «Правоохоронні органи мають багато різних питань до Сергія Ківалова, але стверджувати про те, що завтра щодо нього буде порушено кримінальну справу, він би не став». Сам ректор ОНЮА, вважає, що всі звинувачення на його адресу безпідставні, але свавілля з боку правоохоронних органів він не відчуває. Про це він особисто заявив журналістам на прес-конференції, і всім одеситам в ефірі місцевого телеканалу. «Мене просто вражає, коли пускають чутки, що я скупив половину узбережжя в Одесі, — проникливо говорив Сергій Васильович. — Майно, яке перебуває в моїх володіннях, — це квартира у Києві і будинок в Одесі». На захист «славного імені» «видатного ректора і людини» Сергія Ківалова виступив трудовий колектив ОНЮА. 18 травня на спеціально скликаній конференції викладачі і студенти підписали офіційне звернення до Президента України Віктора Ющенка. Автори послання назвали «цькуванням» ситуацію навколо керівника ОНЮА — «людини, що зробила неоціненний внесок в розвиток ВНЗ». На слова про цькування, відреагував начальник обласного УБОЗу Микола Андрєєв. Він заявив, що йому все одно: стара влада чи нова, Ківалов чи Іванов. У тому значенні, що «сядуть всі». «Жодних політичних замовлень ми не виконуємо. Команди «фас» не було, але і команду «стоп» ніхто не давав», — сказав він.
Другий фігурант «інтерполівських зведень» екс-мер Одеси Руслан Боделан, як всім заявляла його прес- служба, проходить лікування у військовому шпиталі в Підмосков’ї. Щоправда журналістам, які намагалися самостійно зустрітися з ним, виявити Руслана Борисовича в тих краях не вдалося. Зате днями він сам з’явився на екранах одеситів із співчутливою промовою. Екс-мер висловив співчуття городянам в зв’язку з тим, що містом заволоділа «зграя непрофесіоналів», припустив близьку кризу і пообіцяв повернутися для боротьби з новими силами. Що стосується претензій до нього з боку правоохоронців, то Руслан Борисович, неодноразово стверджував, що готовий відповісти на будь- які питання. Правда, не уточнив, коли і де саме. Доля донецького губернатора Колесникова у багатьох українських політичних діячів відбила бажання особисто зустрічатися з представниками органів правопорядку. Принаймні, доти, поки у них не закінчиться період посадочної істерії. А поки що відповідати «за себя и за того парня» доводиться родичам екс- мера — брату, племіннику, — також досить впливовим фігурам у регіоні.
На цьому тлі в Одеському регіоні триває активна земельна «зачистка». За останніми даними, сьогодні в прокуратурі області є більше 20 кримінальних справ за фактами незаконної передачі або оренди міської землі. Щоправда, жодну з них поки так і не направлено до суду. Більше того, за словами того ж Михайла Вершняка, слідчі прокуратури і УМВС постійно зазнають утисків різних людей та інстанцій з Києва, що намагаються вплинути на хід розслідування.
Зачистка закінчується... досі нікого не «взяли»
На території артбази за селом Цвітоха, де 6 травня згорів склад боєприпасів, триває зачистка. «За день на 0,35 гектара було знайдено 3836 вибухонебезпечних одиниць. Переважно 30-міліметрові снаряди», — повідомили для «Дня» у головному управлінні МНС у Хмельницькій області. Працюють військові сапери із Києва, Новограда-Волинського, Володимира-Волинського, Кам’янця-Подільського, Самбора. Від початку робіт піротехнічні групи «зайшли» 62605 боєприпасів на 25,25 гектара. На Славутському військовому полігоні ведеться знешкодження цих арсеналів. Зачистка наближається до кінця. «Справу про пожежу» розслідує військова прокуратура. Диверсанти, на яких натякав глава оборонного відомства Анатолій Гриценко, мабуть, «продовжують ходити» славутськими лісами. Бо досі нікого не «взяли». Він же запевнив публічно, що за тиждень встановлять причину, з якої Цвітоха стала сумнозвісною на весь світ. Одначе слідство вважає, що «ще залишається багато версій». Досі не оприлюднено й плани щодо того, куди подіти «порохову бочку», на якій опинився Славутський район. Схоже на те, що ця пожежа потроху забувається, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».