Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

13 квітня, 2005 - 00:00

Атракціони Сергія Приня

У галереї «36», на Андріївському узвозі, відкрилася персональна виставка донецького художника Сергія Приня. Користуючись вельми популярною в сучасних живописців технікою (левкас на дерев’яній основі), майстер створює особливий простір, сповнений яскравих кольорів і незвичайних пригод. Сергій Принь починав як монументаліст і, можливо, тому у своїх нинішніх, невеликих за розміром роботах виявляється незвичайно щедрим на події, персонажі та подробиці. Левкаси донецького художника іноді казкові, але частіше химерні. Це світ лялькових будиночків і романтичних портів, простодушних вивісок і сучасних атракціонів, де мешкають дивакуваті музиканти, сумні закохані, серйозні діти і численні «короновані персони» (вони так і називаються — «короновані персони»), сповнені величності і якоїсь зворушливої безпорадності. При цьому герої Сергія Приня вміють літати («Рух повітря») або занурюватися в морську пучину («Атлантида») — не вбачаючи, проте, в цих своїх дивовижних здібностях нічого незвичайного, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА .

Таланти нового століття

Завершився III Московський відкритий загальнонаціональний фестиваль-конкурс юних талантів «Таланти нового століття-2005». Вік учасників (а їх було близько 700), яких поділили на чотири групи, коливався від 5 до 28 років. Змагання проходило в номінаціях «Класичний, народний і естрадний вокал», «Хореографія», «Інструментальна музика», «Театральні колективи». Росіяни становили основну групу конкурсантів, оскільки, на відміну від громадян інших країн, їм не треба робити вступного внеску. Вельми представницьким було журі кожної номінації. Наприклад, у журі вокалістів працювали знаменита співачка Рузанна Лісиціан, професор Академії ім. Гнесіних хормейстер Ольга Судакова та доцент, консультант фонду Володимира Співакова Олена Бабичева, а в інструментальному — доцент Московської консерваторії піаніст Веніамін Коробов, гітарист Андрій Рейн і солісти-скрипалі Російського національного оркестру Михайла Плетньова Едвард Яцун та Євген Феофанов. Конкурсні концерти проходили в найкращих московських залах: студії Останкіно, в клубі МГУ, залі гнесінського училища, в «Оркестріоні» — базовому приміщенні оркестру Плетньова. Лауреатами першої премії в номінації «естрадний вокал» стала 8-річна Аполлінарія Горголя з Донецька й у номінації «інструментальні ансамблі» — камерний оркестр Дніпропетровського Будинку камерної й органної музики «Юні віртуози» під керівництвом подружжя Фролових. І маленька донеччанка, й молоді дніпропетровці потішили високим професіоналізмом, культурою, відмінною школою. Велика група солістів-вокалістів приїхала із Севастополя. Гран-прі в номінації «Інструментальні ансамблі малих форм» отримав дует домристок з Донецька Ольга Шеїна та Ганна Ісакова, й лауреатами третього призу став ще один донецький ансамбль у складі домра — Діана Біті

«Антисиметрія»

Цікавий мистецький проект об’єднав українського художника Сергія Міхновського та англійського — Марка Ентоні Алфі. Після випадкової зустрічі й нетривалого діалогу львів’янин та лондонець вирішили поекспериментувати. На центральній лінії кожного з 20-ти аркушів автори задалися певною кількістю пунктів, які і стали композиційними початками майбутніх творів. Роботи створювались окремо і без попереднього обговорення тематичного наповнення. Оскільки автори належать до різних етнічних культур та ментальних середовищ, то саме це вже заздалегідь передбачало отримання нетипового результату. Найцікавішим, як стверджують автори, став момент сполучення розрізнених аркушів... Так народився спільний проект «Антисиметрія».

Газета: 
Рубрика: