Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

23 березня, 2005 - 00:00

Акціонери дали «добро»

ВАТ «Харцизький трубний завод» збільшить статутний фонд у 4,64 рази, або на 100 млн. грн. — до 127,44 млн. грн. шляхом додаткового випуску простих іменних акцій існуючого номіналу (0,05 грн). Таке рішення прийняли позачергові загальні збори акціонерів ВАТ «ХТЗ» у понеділок. Як повідомлялося, виручені у результаті розміщення акцій кошти передбачається направити на реконструкцію й модернізацію виробництва, а також на поповнення обігових коштів компанії. Підписку на акції планується провести у два етапи — з 10 по 25 травня і з 26 по 27 травня 2005 року

Малого бізнесу стане «більше»

Згідно Комплексної програми розвитку малого підприємництва на 2005-2006 роки, ухваленої сесією Житомирської облради, протягом двох років кількість малих підприємств у області повинна збільшитися до 7 тис. (на 900 більше, ніж у 2004 році), а чисельність працюючих на них скласти 67 тис. чоловік. Іще 54 тисячі чоловік складуть підприємці — фізичні особи. Бюджети всіх рівнів очікують від житомирського малого бізнесу надходжень у сумі 85 млн. грн., що є досить вагомим внеском для регіону. Чим обіцяє влада допомогти підприємцям? Спрощенням процедур реєстрації, недопущенням примусового залучення їхніх коштів у непередбачені законодавством фонди, допомогою в залученні різних джерел фінансування — на це з обласного бюджету планується виділити 350 тис. грн., а з місцевих — не менше 332 тис. грн. Буде також розвиватися інфраструктура малого підприємництва.. Зокрема, планується створити мережу з 23 районних Центрів підтримки та розвитку підприємництва. Утім, якщо ці плани не будуть підкріплені відповідними організаційними та фінансовими ресурсами (як часто було в попередні роки), то вони можуть стати вельми проблематичними. Із слів нового голови Житомирської облдержадміністрації Павла Жебрівського, він готовий максимально сприяти малим підприємцям. Згадана програма дає хорошу нагоду продемонструвати міцність губернаторського слова, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».

Надійність енергоблоків підвищиться

НАЕК «Енергоатом» планує замінити наявні імпульсно-запобіжні пристрої на п’ятому й шостому енергоблоках Запорізької атомної електростанції новими виробництва компанії Sempell (Німеччина). Заміна проводиться з метою підвищення надійності експлуатації енергоблоків. Планується, що імпульсно-запобіжні пристрої будуть постачені в Україну у квітні поточного року й установлені на п’ятому енергоблоці ще 2005 року, а на шостому — 2006 року. Заміна цього обладнання здійснюється в рамках одного з проектів програми Тасis.

Газета: 
Рубрика: