Заяви про опозиційність до нової влади можна вважати основною тезою конференції донецької обласної організації Партії регіонів. Акція відбулася в Донецькому обласному театрі опери та балету минулими вихідними. У заході брали участь трохи більше 700 делегатів, які звернулися до майбутнього з’їзду, запланованого на 5 березня, з пропозицією розпочати переговори про створення коаліції опозиційних сил. Крім того, цього разу регіонали, очевидно, вирішили підійти до питання власної опозиційності серйозніше, аніж раніше, і заговорили також про створення закону «Про опозицію в Україні». Про це заявив сам лідер партії Віктор Янукович, який після тривалої паузи вирішив активізувати свою діяльність тепер уже в опозиції до нової влади, і при цьому, з його ж власних слів, вирішив зробити ставку на «жорсткість і конструктивність»: «Я впевнений, що сьогодні влада нічого не віддасть так званій опозиції. «Так званій» — бо в нашій країні згiдно з законом не визначений статус опозиції. Нам дуже багато треба зробити, і таке завдання стоятиме перед фракцією «Регіони України» в парламенті».
При цьому лідер майбутнього опозиційного руху вже зараз наголошує на статусі опозиції, яка, з його слів, «не має права бути майданною»: «Ми повинні постійно вести діалог із владою, й опозиція для нової влади, як і влада для нової опозиції, сьогодні життєво необхідна... Опозиція — це дзеркальне відображення влади. Ми будемо та зобов’язані регулярно мати контакти, регулярно обговорювати, як у нас тривають справи в нашій державі, і саме опозиція визначатиме той коридор ефективної роботи влади», — вважає Віктор Янукович.
Прагнення свого лідера підтримали всі присутні на конференції, які також одностайно заявили про свою опозиційність. Хоч як дивно, але цей курс обрали для себе навіть ті делегати, які донині є чиновниками і працюють у районних і обласних державних адміністраціях. А народний депутат України Ігор Шкіря на доповнення до цього рішення закликав Партію регіонів створити ще й спеціальний аналітичний центр, який реагуватиме на дії влади в усіх сферах життя суспільства та заявлятиме про її недоліки. «Причому, робити це треба публічно — через парламентську трибуну, партійні видання, телебачення й інші засоби масової інформації», — наголосив Ігор Шкіря. Вiн упевнений, що «всі найважливіші рішення відтепер повинен приймати знову створений колегіальний орган, який буде основною частиною політради». Цей орган повинен розробляти стратегічні й тактичні плани з розвитку партії та фракції в парламенті, які в свою чергу повинні обговорюватися з участю безпосередньо лідера партії. Імовірно, це рішення зумовлене деякою настороженістю членів партії, які в недалекому минулому зазнали не однієї «зміни позиції» з боку своїх колег.
Утім, у ході конференції з’ясувалося, що делегати до вельми радикальних дій ще не готові й для початку вирішили розібратися в самих собі. Першим кроком до цього можна вважати психологічний перелом у свідомості самого Віктора Януковича, який вже зараз чесно визнає, що не був готовий до поразки на виборах президента. Він сподівається подолати «розгубленість і сум’яття» в лавах своїх прихильників. «Фактично за ходом кампанії ми з вами набиралися досвіду», — заявив В. Янукович, звертаючись до своїх виборців. Зараз партія підсумовує цей досвід, який підказує, що зміни регіоналам треба починати з перегляду власних рядів. Так, Віктор Янукович у ході засідання закликав членів партії вчасно платити членські внески, «щоб ми мали чітке уявлення, хто ж ставить свій підпис і хто є в наших лавах. Тому що серед нас не повинно бути, як кажуть, бродячих членів партії», — заявив він.
Крім того, ПР усерйоз взялася за створення повноцінного «молодіжного крила» та розкритикувала нинішній Союз Молоді Регіонів України (СМРУ). Один із промовців навіть навів СМРУ як приклад... організацію «Пора».
Імовірно, прямим наслідком усіх названих недоліків стало те, що навіть у Донбасі публічних прихильників партії помітно поменшало. Так, після закінчення конференції біля театру, де вона відбувалася, зібралося, на відміну від недалекого минулого, всього лише 50 осіб — членів організації «Союз народжених революцією». Активісти цієї організації зараз проживають у п’яти наметах, встановлених на площі Леніна в центрі Донецька. Учасники цієї маленької акції поширювали листівки під невигадливою назвою «Блискавка-6», основна суть яких зводилася до висловлювання: «Ми просимо людей замислитися та зрозуміти — крім нас, рятувати Україну нікому». Схоже, «Союз народжених революцією» — останнє на сьогодні відлуння минулої кампанії.