Парламент Грузії, як і очікувалося, абсолютною більшістю голосів затвердив оновлений склад кабінету міністрів. Зміни в уряді сталися після трагічної загибелі прем’єра Зураба Жванія. Його наступником став колишній міністр фінансів Зураб Ногаїделі. На затвердження його кандидатури не вплинула скептична думка спікера парламенту Ніно Бурджанадзе. Вона заявила, що «була проти подання Ногаїделі на посаду прем’єра через його особисті якості».
Новий голова кабінету міністрів — давній соратник загиблого Жванія. Уродженець Аджарії Ногаїделі закінчив фізичний факультет Московського держуніверситету. Політичну кар’єру почав у заснованій Жванія Партії «зелених», був депутатом парламенту, в 1995 — 1996 роках обiймав посаду секретаря в партії Едуарда Шеварднадзе «Союз громадян Грузії». З 2000 по 2002 рік був міністром фінансів в уряді екс- президента, потім почав працювати у приватних структурах. 2003 року брав активну участь у революції троянд, і невдовзі після її перемоги знову очолив міністерство фінансів. За минулий рік бюджет Грузії безпрецедентно збільшився. Однак дехто у Тбілісі незадоволений міністром фінансів, звинувачуючи його у надмірній жорсткості та нездатності йти на компроміси.
На колишній посаді Зураба Ногаїделі змінив посол Грузії в Росії Валерій Чечелашвілі; голова Верховного суду Коте Кемуларія став міністром юстиції та віце-прем’єром, а міністр юстиції Георгій Папуашвілі очолив міністерство з охорони навколишнього середовища. Інші міністри зберегли свої посади.
Грузинські експерти прогнозують досить серйозні зміни в політичному істеблішменті країни. «Зураб Жванія був лідером неформальної політичної групи, в якій Михаїл Саакашвілі виріс як політик. Ніно Бурджанадзе також була членом реформаторської групи Жванія в парламенті. Довгостроковість відносин між трьома політиками допомагала їм зберігати єдність хоча б на формальному рівні. Тоді, коли «Національний рух» Саакашвілі й «Демократи» Жванія об’єдналися в одну партію, політична група Бурджанадзе залишилася осторонь. Але навіть це не завадило їм продовжити мирне співіснування. Зберігалася певна внутрішня інтрига в керівництві, але нічого не давало підстав говорити про великі конфлікти між цими групами», — заявив «Дню» авторитетний юрист Давид УСУПАШВІЛІ .
Свідомо чи ні, але Зураб Жванія нікого не готував собі в дублери. У його групі є кілька активних політиків, але жоден із них не має ані харизми, ані впливу, достатніх, щоб інші визнали його лідерство. Грузинські експерти припускають, що тепер більша частина команди Жванія займе місце в орбіті Михаїла Саакашвілі, менша стане ближче до Ніно Бурджанадзе або до відкрито опозиційних груп. «Неформальна коаліційність давала гарантію хоча б внутрішніх дискусій. Тепер вона зникає, що навряд чи є позитивним: президент і так схильний приймати емоційні рішення без необхідного обговорення», — сказав Давид Усупашвілі.
Одразу після загибелі Зураба Жванія грузинські експерти припускали, що на посаду прем’єра призначать одного з його соратників, але незабаром цю людину замінить хтось інший. Хоч би там що, Жванія був і хорошим менеджером і досвідченим політиком, займався і питаннями економіки, і проблемами з Абхазією та Південною Осетією. Тож перед Зурабом Ногаїделі та перед усім грузинським керівництвом стоїть серйозне завдання — закрити «прогалину», що утворилася після загибелі одного з лідерів країни.